Політолог розказав, хто зацікавлений у дискредитації антикорупційних органів

Президент Порошенко застосовує політику "розділяй і володарюй", підбурює як старі, так і нові органи правоохоронної системи, до взаємної боротьби, щоб дискредитувати їх в очах громадськості.

Таку думку сайту "24" висловив директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

Політолог наголошує: боротьба з корупцією небезпечна для чинного політичного класу, де зосередилися корупціонери, мародери, демагоги. Вони зацікавлені в консервації радянської і пострадянської української правоохоронної системи. Тому поява нових антикорупційних органів їм не подобається. Через це, на переконання Небоженка, йде їхня дискредитація – з одного боку, в очах громадської думки, ЗМІ, а з іншого – щоб показати Заходу, що Україна – "не зовсім Європа", і тут не можливі антикорупційні операції "Чисті руки".

"Наш президент такий театрал, у нього дуже добре виходить демонстрація захоплення на обличчі або здивування. Порошенко скаже: вони всі пересварилися, я зробити нічого не можу, вони йдуть до мене, і я – головний арбітр", – говорить Віктор Небоженко.

За його словами, на антикорупціонерів іде сильний тиск, і будуть кадрові зміни. Але зміна керівництва призведе до покращення ситуації.

"Нове керівництво НАБУ і НАЗК зрозуміє, що закон їх не захищає, і треба шукати опору в гласності, ЗМІ, партіях. Керівникам антикорупційних органів потрібно займатися політикою, а не тільки розслідуванням. Наступні керівники будуть досвідченішими і знатимуть: просто бігти до президента і плакатися не означає, що завтра ти не отримаєш удар у спину в тому ж кабінеті", – наголошує експерт.

Водночас, підкреслює фахівець, розслідування проти народних депутатів і чиновників, яких підозрюють у корупції, будуть заморожені.

"Парламентарі і чиновники, проти яких є підозри, цілуватимуть мужню руку Порошенка за те, що він відсунув відплату. Він спочатку їх усіх зрадив, змусивши заповнити е-декларації, де вони вивалили тонни золота, діамантів, машини, гектари землі. А тепер президент їх виручає. Бандити так завжди роблять. Спочатку створюють проблему, а потім її вирішують", - переконаний Віктор Небоженко.