Апеляцію по Саркісяну перенесли. Наразі по справі «Вікторії» під вартою не сидить жоден фігурант

Апеляційний суд Одеської області задовольнив клопотання сторони захисту директора дитячого комплексу «Вікторія», де у вересні сталася пожежа, що забрала життя трьох дівчат, і переніс розгляд судового рішення щодо обрання запобіжного заходу для Петроса Саркісяна через його хворобу.

Таким чином, наразі всі чотири підозрюваних по цій гучній справі уникли арешту.

Нагадаємо, що одним ыз перших підозру у скоєнні злочину отримав саме директор табору Саркісян і вихователька цього закладу, відповідальна за  питання пожежної безпеки, Наталя Янчик. Їм обом було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Але Апеляційний суд Одеської області залишив у СІЗО лише Саркісяна, Янчик вийшла на поруки.

Слідчі підозрюють директора й виховательку в порушенні встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі (ч. 2 ст. 270 КК України). Якщо їхню провину буде доведено, то працівникам табору, де сталася трагедія, загрожує до 8 років позбавлення волі.

14 листопада Приморський суд вирішив подовжити запобіжний захід Саркісяну у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 128 тисяч гривень, яку він відразу ж і вніс. Більше того, оголошення рішення по Саркісяну сталося без прокурора, адвокатів і потерпілих, повідомляє видання «Зачем».

Засідання Апеляційного суду на це рішення було заплановано на понеділок. Але в суд Саркісян не явився – його адвокати заявили про те, що директор комплексу наразі перебуває в лікарні, в нього гіпертонічний криз. В результаті судді вирішили перенести засідання.

«Захист заявив клопотання щодо участі підозрюваного у цьому засіданні. На даний час він знаходиться у медичному закладі. Нами перевірено його стан здоров’я. Ми знаємо, де він знаходиться, допитані лікарі. Ми вважаємо, що ми мали можливість розглянути за участі захисників, але суддя вирішив перенести засідання. Я вважаю, що це затягування процесу, бо підозрюваний не надає жодних показів, не сприяє слідству», - розповів прокурор Олег Хорсуненко, додавши, що в лікарні Саркісяна ніхто не охороняє.

Крім того, підозру отримала ще й колишній віце-мер Одеси Зінаїда Цвірінько, яка відразу після пожежі пішла на пенсію. Слідство звинувачує колишню чиновницю у  службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). Найважче покарання за цей злочин – позбавлення волі строком на 5 років. Незважаючи на те, що прокуратура вимагала для Цвірінько цілодобового домашнього арешту, побоюючись знищення документів і впливу на свідків, суд прийняв рішення відпустити екс-посадовицю під особисте зобов’язання.

За цією ж статтею отримав підозру начальник Київського РВ ГУ ДСНС України в Одеській області по справі згорілого табору «Вікторія». В обґрунтуванні слідчі вказують на те, що посадовець не зобов’язав провідного інспектора відомства підготувати відповідний рапорт з клопотанням про звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи комунального позашкільного навчального закладу «Одеський міський дитячий оздоровчо-спортивний комплекс «Вікторія», де були виявленні численні порушення пожежної безпеки. Приморський районний суд відмовив прокуратурі в задоволенні клопотання щодо домашнього арешту й відсторонення від посади рятівника.

Таким чином, жоден фігурант по справі пожежі в «Вікторії» в СІЗО не перебуває.