Журналісти та громадськість найефективніше впливають на зменшення корупції

Трохи більше чверті рівнян (26%) вважають, що найбільш ефектино діє на зменшення корупції  тиск громадськостi через журналістські розслідування та акції протестів. Це найвищий показник довіри до такого результату журналістики та громадської діяльності серед усіх обласних центрів України.

Про це свідчать дані Всеукраїнського муніципального опитування, проведеного у 2017-му році, повідомляє "Четверта влада".

Найбільшу ж підтримку голосів рівнян з цього питання (34%) отримав варіант відповіді «Обов`язкове періодичне публічне звітування влади і правоохоронців про результати боротьби з корупцією. 28% опитаних за ефективний інструмент для зменшення корупції назвали «Збільшення впливу громадськості на призначення керівників місцевих правоохоронних органів та суддів».

Ось витяг з результатів опитування:

 

Опитування було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» від імені Міжнародного республіканського інституту. Результати були опубліковані у квітні 2017-го.

Це щорічне дослідження забезпечує розширений погляд на ставлення громадян до місцевого самоврядування і муніципальних послуг.

Опитування було проведено у 22 обласних центрах України, які не перебувають під контролем російських або проросійських сил, а також в містах Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі. Дослідження базується на вибірці з більш ніж 19 000 респондентів.

Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. Досяжність респондентів у середньому склала 67,2%. Опитування було профінансовано Урядом Канади.