“Райські папери” викрили офшори Труханова, зареєстровані на російські адреси його доньки та дружини

Два тижні тому світ потряс черговий офшорний скандал. Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів ICIJ оприлюднив внутрішні документи фірми Appleby про 120 тисяч офшорних фірм. За масштабами це найбільший виток інформації про офшори за всю історію. Він отримав назву "Райські папери". Попрацювавши з цією базою, Антикорупційний офіс знайшов у ній інформацію, яка підтверджує, що з міським головою Одеси Геннадієм Трухановим, а також із його дружиною і донькою пов'язані десятки офшорних компаній. У спрощеному вигляді ці зв'язки виглядають наступним чином:

Спробуємо розкласти цю схему на окремі елементи.

Геннадій Труханов і його донька Катерина Труханова є єдиними акціонерми офшору FERNWAY IMPEX CORP., що зареєстрований на острові Тортола Віргінської групи островів.

Крім спільного з батьком офшору, Катерина є єдиним акціонером офшору Gradior Corporate Management S.A.

Під час реєстрації цих офшорів Катерина Труханова, як це не дивно, вказувала не українську, а російську адресу реєстрації: Москва, Ломоносовський проспект18/550.  За цією самою адресою в базі даних "Райських паперів" відома ще одна людина - Тетяна Колтунова.

Із засобів масової інформації не складно дізнатися, хто це. Тетяна Колтунова регулярно відвідує публічні заходи спільно з Геннадієм Трухановим в статусі дружини міського голови Одеси.

Ось, наприклад, новина з офіційного сайту Одеської міської ради за липень 2016 року:  І фотографія з цієї новини:

Але в декларації Труханова за 2016 рік (як і в попередніх) Тетяна Колтунова відсутня. Така забудькуватість дає можливість міському голові записувати на дружину статки та нерухомість, при цьому не відображаючи цю нерухомість і прибутки в своїй електронній декларації. Докладніше ця тема розкрита в статті за посиланням.

Але повернемось до наших "баранів". Тетяна Колтунова є єдиним акціонером офшору Squadra Azzura Corporation.

У свою чергу Squadra Azzura Corporation є акціонером ще 6 офшорних кампаній:

Pavimentum Infastructure Groups Inc.,

Peninsula Property Holdings S. A.

Maximus Media Holdings S. A.

Veritas Logistics Company Ltd

Domus Enterprise Development S.A.

Comanche Holding Group Ltd

У трьох із них Тетяна Колтунова та Катерина Труханова є бенефіциарними власниками:

Також у Геннадія Труханова є спільні офшорні кампанії з Андрієм Іванчо. Це офшор Macon Assets Limited   та офшор ATLANTIC BEVERAGES COMPANY LIMITED

За інформацією Громадського телебачення, Андрій Іванчо є другом Геннадія Труханова ще з кримінальних 90-х, коли вони спільно засновували охоронну фірму "Капітан". Згодом Іванчо був помічником нардепа Труханова. І на сьогодні вони є засновниками Української федерації таїландського боксу "Муей -тай".

Причому, адреса реєстрації Іванчо як засновника федерації і як засновника спільних з Трухановим офшорів збігається: вул. Швигіна 28, кв. 8.

Згадані в цій статті офшори також пов'язані з Rubicon Group, що має зв'язки ще з 75 офшорами.

Залишимо вивчення цих додаткових зв'язків компетентним органам і розглянемо ще одне питання, яке актуалізоване інформацією з "Райських паперів" - питання подвійного громадянства міського голови Одеси.

Всі офшори Труханова, відомі нам з "Райських паперів", реєструвалися на одну й ту саму адресу: Російська Федерація. Московська область. м Сергієв Посад, вул. Паркова, 5.

Ця ж сама адреса фігурувала в документах, що оприлюднили журналісти Громадського телебачення у квітні 2016 року. Хоча вони надійшли з іншого джерела: "Панамських паперів"  - конфіденційної інформації юридичної фірми Mossack Fonseca:     І ця ж сама адреса зазначена в документах, які оприлюднив навесні 2014 року народний депутат Арієв. Нагадаю, нардеп оприлюднив довідку Федеральної міграційної служби Росії, згідно якої Труханов має внутрішній російський паспорт з серією 4611, номером 294782 і адресою реєстрації: м Сергієв Посад, вул. Паркова, 5.
Причому виданий цей паспорт був у 2011 році, в обмін на попередній паспорт, що був виданий у 2003 році, через досягнення Трухановим 45 років.

Завдяки алгоритму, що був опублікований Денисом Казанським, я перевірив дані паспорта Труханова через відкритий сайт Федеральної податкової служби Російської федерації. І зміг отримати за цими даними Індивідуальний податковий номер Геннадія Труханова.


Це підтверджує, що Геннадій Труханов має чинний на сьогодні російський паспорт із реєстрацією за тією адресою, на яку оформлені його офшорні кампанії.

У рамках проекту Антикорупційна карта ремонтів нам вдалося з'ясувати, що тільки за останні два роки на рахунки фірм,  пов'язаних із Трухановим, було перераховано близько мільярда гривень. А всього за останні 10 років з бюджету Одеси ці фірми отримали тендерів на суму еквівалентну 190 мільйонам доларів США. Зокрема, протягом останніх 10 років вони отримали 66% всіх грошей на ремонт доріг в Одесі, а в останній рік цей показник досяг 73%. 

Основна частина цих грошей пройшла через фірму "Ростдорстрой", власником якої є Віргінський офшор «Сайдлейк інтернешнл лімітед», зареєстрований на тому ж острові Тартола, що і офшори Труханова. А засновниками цього офшору є близькі знайомі Геннадія Леонідовича. Це Олександр Жуков, що відповідав у банді Ангерта-Мініна за фінанси ( Труханов відповідав там за охорону), а також депутат від партії Труханова "Довіряй ділам" Юрій Шумахер.  Причому, з Шумахером у Труханова зв’язки не тільки партійні, але й бізнесові. Зокрема, як випливає з «Панамських паперів», з Юрієм Шумахером Геннадій Труханов пов’язаний через їх спільну офшорну компанію CORDEROY TRADING LIMITED.

Ймовірно, кваліфікованим органам варто пошукати зв'язки між фірмами, що отримують гроші з бюджету Одеси, і віргінськими офшорами Труханова, поки він ще перебуває на території України, а не в Ростові, Москві чи Сергієвому посаді. Ось посилання на профайли Геннадія Труханова, Катерини Труханової, Тетяни Колтунової та Андрія Іванчо в базі даних "Райських паперів" міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів.

У цій статті використані матеріали,  зібрані в рамках проекту "Антикорупційна карта ремонтів", що реалізується за підтримки міжнародної організації IWPR та МЗС Нідерландів.
Висловлюємо подяку за допомогу в отриманні матеріалу В'ячеславу Касіму та аналітичній системі YouControl.

Олексій Чорний, для "Ні корупції!"