ГПУ втратила право порушувати розслідування

Генеральна прокуратура України втратила право порушувати розслідування.

Про це йдеться в п.1 Прикінцевих положень Кримінального процесуального кодексу, що набули чинності з 20 листопада 2017 року, повідомляє "Лівий берег".

Прокуратура мала право розслідувати злочини, підслідні Державному бюро розслідувань (ДБР), щонайдовше 5 років з дня набуття чинності нового КПК (19 листопада 2012 року). З 20 листопада 2017 року тільки слідчі ДБР мають право розслідувати злочини, вчинені екс-президентами, вищими держчиновниками, членами Центральної виборчої комісії, депутатами Верховної Ради, керівництвом Генпрокуратури, головою Національного банку, суддями і правоохоронцями.

Також Держбюро розслідувань отримує право розслідувати злочини, скоєні детективами Національного антикорупційного бюро та прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

До підслідності ДБР також належать і військові злочини. 

Відповідно до п. 1 розділу XI Перехідних положень КПК, слідчі прокуратури мають право продовжити розслідування, розпочаті до 20 листопада 2017 року. Ці розслідування не можуть тривати понад два роки.

Законопроектом №7278, зареєстрованим у Раді 10 листопада, пропонувалося перенести дату передачі функції слідства від Генпрокуратури до ДБР з 20 листопада 2017 на 1 січня 2019 року. Цей проект закону був розроблений депутатами комітету парламенту з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Проте 16 листопада Рада не змогла включити його до порядку денного і, відповідно, прийняти документ.

Нагадаємо, 16 листопада конкурсна комісія обрала директором Держбюро розслідувань екс-прокурора Романа Трубу. Труба сподівається, що бюро зможе розпочати роботу в червні-липні 2018 року.