Фаворит тендеру на ремонт сільської каналізації за 19 млн. грн. на Черкащині залишив село без води

Тендер на будівництво каналізації у с.Родниківка на Уманщині Черкаської області провели наприкінці цього літа. Угоду з переможцем підписали у вересні. У процедурі взяли участь шість підприємств та товариств. Замовник відхилив чотири дешевші пропозиції, визначивши переможцем  ПП Центр-Монтаж-Енерго, вартість робіт у якого вища від найдешевшої на понад чотири мільйони гривень. Отримавши аванс, переможець взявся за роботу, під час якої пошкодив місцевий трубопровід та залишив без води більше трьох тисяч мешканців села.

Очікувана вартість будівництва каналізаційних мереж у селі та їхнє підключення до централізованих мереж водовідведення м. Умань була 18 674 370,20 грн. Підприємство, визнане переможцем, запропонувало виконати ці роботи усього на три тисячі дешевше.

В аукціоні взяли участь шість компаній :

  • ТОВ «ЕМ.АЙ.ІНЖИНІРИНГ Україна» -   14568000,00 грн.
  • ТОВ ЛІНККОР -   14569696,66 грн.
  • ТОВ СПЕЦІНЖИНІРИНГ ПОСТАЧ -   15099994,80 грн.
  • ПП «Сфера-Пласт» -  17107507,20 грн.
  • ПП Центр-Монтаж-Енерго -   18664046,40 грн.
  • ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕНЕРГОРЕСУРС-МОНТАЖ» -  18671057,36грн.

Тендерний комітет  Родниківської сільради відхилив пропозиції ТОВ «ЕМ.АЙ.ІНЖИНІРИНГ УКРАЇНА» та ТОВ «ЛІНККОР», оскільки, на думку комітету,  їхні пропозиції не відповідають тендерній документації.

ТОВ «СПЕЦІНЖИНІРИНГ ПОСТАЧ» та ПП «Сфера Пласт»  не дісталася перемога у 19-тимільйонному тендері, бо вони  не надали документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону «Про публічні закупівлі» протягом встановленого терміну».

І саме пропозиція ПП «Центр-Монтаж-Енерго», як встановив тендерний комітет, відповідає вимогам замовника.

Роботи, згідно з умовами тендеру, мають бути завершені до 31 грудня 2018 року.

Переможець

Згідно з даними YouControl, приватне підприємство «Центр-Монтаж-Енерго» засноване 11 років тому в Умані. Першим його керівником був Кокодзей Володимир Миколайович, бенефіціарами є - Савченко Марина Володимирівна та Кокодзей Валентина Дмитрівна. Статутний капітал цього приватного підприємства – 5 000 грн.

скрін з youcontrol.com.ua

Основним видом діяльності його є електромонтажні роботи.  До 2016 року особливими фінансовими успіхами підприємство похизуватися не могло. Лише у 2016 році його справи пішли угору. Тоді ПП «Центр-Монтаж-Енерго» заробило 19 млн грн завдяки його основним замовникам - Комунальному підприємству електромереж зовнішнього освітлення м.Києва «Київміськсвітло» та ПАТ «Черкасиобленерго».

скрін з youcontrol.com.ua

У 2017 році підприємство виграло у тендерах  37 млн грн. Роботи замовляє знову ж таки КП «Київміськсвітло».

Екс-керівник підприємства Володимир Кокодзей - депутат Черкаської облради від Партії «Відродження», є членом однойменної фракції та головою постійної комісії з питань розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства.

скрін з oblradack.gov.ua

Нагадаємо, «Партія Відродження» — депутатська група у Верховній Раді VIII скликання. Більшість депутатів — колишні члени Партії регіонів, серед яких і Антон Яценко.

Будівництво каналізації у с.Родниківка  - це один з екологічних проектів за бюджетні гроші нардепа Антона Яценка.

скрін з infomist.ck.ua

Усі свої проекти він презентував  під час відкриття фонтану, про який уже писав «Ні корупції!», в м. Умань.

Фінансування будівництва каналізації у с.Родниківка, як і багато інших робіт в областях України, передбачене  у державному бюджеті програмою “Здійснення природоохоронних заходів” на 2017 рік.

Село має 3, 4 тис мешканців та розташоване за п'ять кілометрів від Умані.

Добурилися

Уклавши у вересні договір на виконання робіт із ПП «Центр-Монтаж-Енерго», Родниківська сільська рада 20 жовтня підписала з виконавцем додаткову угоду.

Згідно з нею, аванс у понад п’ять млн. грн. потрібно буде перерахувати виконавцеві не пізніше 25 грудня цього року. Відповідно,  умову «невикористані кошти повертають замовникові і аванс до 25 грудня», яка була в документі, підписаному сторонами у вересні, прибрали.

скрін частини договору до внесення змін у пункти 3.1 та 4.3

скрін частини договору до внесення змін у пункти 3.1 та 4.3

За допомогою системи www.007.org.ua, котра аналізує платежі Держказначейства, що відображаються на e-data.gov.ua, знайшли підтвердження, що у день укладення додаткової угоди виконавцю перерахували аванс.

скрін з 007.org.ua

скрін з 007.org.ua

По обіді, 15 листопада цього року в селі Родниківка «під час горизонтального буріння, що проводить організація ПП «Центр-Монтаж-Енерго» для прокладання частини напірного колектора каналізаційної мережі, було пошкоджено частину чавунного магістрального трубопроводу діаметром 150 міліметрів, яким здійснюється водопостачання в населеному пункті». Через що водопостачання села Родниківка перекрили.

Ремонтні роботи мали б розпочати вже наступного дня.

«Центр-Монтаж-Енерго» позиціонується як лідер « у вирішенні інженерно-технічних завдань в електроенергетичній сфері України».
На своєму сайті серед величезного переліку наданих послуг та виконаних робіт ПП згадало і про одного зі своїх замовників - ПП «Сфера - Пласт», яке конкурувало з ним на каналізаційних торгах. Саме «Центр-Монтаж-Енерго» «Сфера - Пласт» віддало підряд на монтаж внутрішніх мереж електропостачання, реконструкцію території маєтку Енгельгардта та оновлення експозиції музею Т.Г. Шевченка в с. Будище (Звенигородський район, Черкаської області).

Як уже повідомляв "Ні корупції!", у 2013 році на ці роботи з державного бюджету виділили 17 мільйонів гривень. Роботи там так і не завершили. Винних у розтраті державних грошей правоохоронці шукають і досі.

Мирослава Білецька, для «Ні корупції!»