Соломатіна заявила про заборону Корчак вивчати документи кандидатів до ВСУ

Керівник департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з запобіганню корупції Соломатіна Ганна повідомила, що глава НАПК Наталія Корчак заборонила співробітниками вивчати матеріали спецперевірки кандидатів на посади суддів Верховного суду.

"Голову і членів комісії не допустили до шафи зі спецперевірки суддів Верховного Суду... Викликала Корчак і сказала: "Ви туди не лізьте". Шафа стоїть в департаменті. Але голові комісії не дозволили втручатися", - заявила Соломатіна в інтерв'ю "Українській правді", опублікованому в середу, 15 листопада, повідомляє DT.UA.

За її словами, незважаючи на те, що закон передбачає проведення перевірки електронної декларації протягом семи днів, терміни перевірок свідомо затягувалися до 14-15 днів. При цьому, за результатами перевірки декларації в НАЗК могли підготувати два суперечать один одному виводу.

"Ви що, не розумієте, що за це платили?.. Якщо є два висновки перевірки? Один висновок без (виявлених) порушень, другий – з конкретними порушеннями... Якщо є порушення а дають позитивний висновок? Його дали б безкоштовно, за "спасибі"?", - обурилася Соломатіна.

Як повідомляв "Ні корупції!", 14 листопада директор департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила керівництво агентства у фальсифікації результатів перевірки е-декларацій чиновників і депутатів, зокрема, за вказівками з Адміністрації президента. Вона також повідомила про те, що передала відповідні матеріали до НАБУ.

На підставі отриманих матеріалів НАБУ розпочало розслідування за фактом отримання посадовими особами НАЗК неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, поєднаного з вимаганням. Попередня правова кваліфікація - 4 ч. ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України.

У НАБУ заявили, що в НАЗК почали знищувати документи, поки бюро чекає дозволу від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на проведення слідчих дій у справі.

Читайте також ПОРОШЕНКО ДИСТАНЦІЮВАВСЯ ВІД КОНФЛІКТУ МІЖ НАБУ І НАЗК