На місці забудови Сінного ринку сталася сутичка

У вівторок, 14 листопада, міські служби Києва видали припис забудовнику Сінного ринку на знесення будівельного паркану протягом трьох діб як встановленого незаконно. У зв'язку з цим, активісти та народні депутати - Світлана Заліщук, Сергій Лещенко, Ігор Луценко, Мустафа Найєм, обурені незаконною забудовою, провели на місці будівництва акцію з вимогою до міської влади активізувати дії, повідомляє LB.ua.

З цією метою на ділянці комунальної землі, прилеглої до паркану забудови, планувалося встановити бетонні блоки, а на них поставити намети-приймальні народних депутатів з метою проведення прийому громадян. Однак в той момент, коли машина з блоками під'їхала, з воріт вийшли невстановлені особи у формі ЗСУ без розпізнавальних знаків, які в грубій формі почали перешкоджати народним депутатам у їхній законній діяльності, погрожуючи, зокрема, фізично. Це ж робили і чоловіки спортивної статури (в народі їх називають "тітушками"), які також прибули на місце конфлікту.

Як повідомляє кореспондент LB.ua, у якийсь момент ворота будівництва відчинилися, з них виїхав заднім ходом будівельний самоскид і почав досить швидко наближатися до натовпу. Для того, щоб зупинити його рух, народний депутат Ігор Луценко, спробував наблизитися до кабіни водія, однак на нього напали охоронці будівництва, сталася бійка. В цей же час з боку кузова автомобіль намагалися зупинити активісти.

Під час зіткнень з охороною будівельного майданчика народні депутати та активісти отримали легкі тілесні ушкодження, у зв'язку з чим на місце конфлікту була викликана поліція, заведено справу, а дані про подію заносяться до ЄРДР.

Також на місце конфлікту приїхав і мер Києва Віталій Кличко. За його словами, Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу КМДА видав припис на знесення паркану скандальної забудови в триденний термін. У п'ятницю, у разі, якщо рішення не буде виконано, департамент знесе його в примусовому порядку.

На думку народного депутата Ігоря Луценка, проведення таких акцій - єдиний засіб, що може мати якийсь вплив на результат. Про це він заявив на відео, опублікованому з місця конфлікту.

"Ми зібралися тут з народними депутатами Заліщук, Лещенком та Найємом, щоб поставити свої громадські приймальні, щоб попередити незаконне будівництво, яке триває вже кілька місяців. В чому незаконність, у двох словах. По-перше, Міністерство культури в особі Тетяни Мазур, заступниці Євгена Нищука, погодило будівництво на цій ділянці декількох 25-поверхових будинків, в центрі Києва. Це є порушенням висотності, порушенням Генерального плану. Тут не можна таке робити. Друге - тут не можна будувати таку кількість житла, з розрахунком навантаження на один квадратний кілометр, на один гектар. Вулиця Воровського традиційно в Києві є вулицею заторів, і додавання такої кількості людей, приблизно як у житловому масиві Троєщина, це просто транспортний тероризм щодо міста. Ми збиралися тут поставити свої приймальні за допомогою машини Департаменту благоустрою, але цьому завадила охорона. Судячи з усього, цей протест надовго. На сьогодні тільки розголос і схожі акції напівпрямої дії, коли ми просто заважаємо забудовнику будувати, можуть щось змінити. Інших механізмів немає. Прокуратури, слідчих органів, судів, у нас немає", - зазначив Луценко.

Водночас Мустафа Найєм розповів детальніше про те, що саме активістам і нардепам сказав мер Віталій Кличко. Відеосинхрон мера також опублікував "5 канал". 

"Від самого початку, коли був знесений Сінний ринок, це була точка протистояння. І все почалося, коли, як ми вважаємо, незаконно знесли історичний пам'ятник. До мене зверталися громадські активісти - є питання щодо висотності будівлі. Ми діяли виключно у своїх повноваженнях, зверталися в ДАБІ, до віце-прем'єра щодо висотності цього будівництва. На сьогодні, на жаль, чіткої відповіді немає.

Що стосується наших повноважень вчора було видано припис "Благоустрою" для знесення паркану. Якщо паркан не буде знесено, у нас є всі повноваження, щоб знести його в п'ятницю, що дасть можливість зупинити будівництво", - зазначив Кличко.

Водночас він зазначив, що проблема незаконних забудов "дісталася цій владі у спадок", і їй доводиться точково вирішувати всі питання.

"Наше завдання - розробити генеральний план, згідно з яким кожен житель Києва буде знати, як його район буде розвиватися", - зазначив мер.

Також він ще раз акцентував на тому, що столична влада зустрічалася з представниками забудовника, і реакції на події з того боку немає жодної. 

Зважаючи на те, що існує припис на знесення паркану, протест і встановлення наметів на місці забудови Сінного ринку, за словами Найєма, вирішили перенести до п'ятниці. А в п'ятницю буде видно, як рішення виконується забудовником, і як Департамент благоустрою виконає свої зобов'язання.

Нагадаємо, на місці Сінного ринку планується побудувати 14 будівель площею 113 тис. м². Висота будівель, згідно з проектом, - від шести до 22 поверхів. Навколо земельної ділянки, яку планують забудувати, розташовані 9 пам'яток місцевого значення та 28 об'єктів культурної спадщини. На деяких з цих будівель після початку будівництва з'явилися тріщини. Активісти наполягають на тому, щоб щільність і висотність забудови було знижено, однак забудовник відмовився йти на компроміс.

Читайте також СІННИЙ: ХТО ВКЛАДАЄ ГРОШІ В ГІГАНТСЬКЕ БУДІВНИЦТВО

СУД ДОЗВОЛИВ БУДІВНИЦТВО НА МІСЦІ СІННОГО У ВИХІДНІ ЗА ПОЗОВОМ ПІДСТАВНОЇ ОСОБИ?