Порошенко дистанціювався від конфлікту між НАБУ і НАЗК

Президент України Петро Порошенко засудив конфлікт між Національним антикорупційним бюро і Національним агентством з питань запобігання корупції, що перейшов у публічну площину.

"Президент вважає категорично неприйнятною інформаційну війну між НАБУ і НАПК, яка посилилася останнім часом і шкодить суспільним інтересам", - написав керівник прес-служби глави держави Святослав Цеголко на своїй сторінці у Twitter, інформує DT.UA.

На Банковій, у свою чергу, заявили про непричетність до можливої фальсифікації результатів перевірок е-декларацій співробітниками НАЗК.

"В АП відсутні які-небудь інструменти впливу на НАЗК. Відповідні заяви Ганни Соломатиной, очевидно, слід розглядати в площині її робочих і особистих відносин з керівництвом НАЗК", - сказано у відповіді Адміністрації президента на інформаційний запит агентства "Інтерфакс-Україна" від 14 листопада.

В АП запевнили, що Порошенко розраховує на ефективну роботу новостворених правоохоронних органів і "вважає категорично неприйнятною інформаційну війну між цими відомствами, яка посилилася в останні дні і завдає шкоди суспільним інтересам".

Як повідомляв "Ні корупції!", голова департаменту фінансового контролю Національного агентства з запобігання корупції Ганна Соломатіна заявила, що систему електронного декларування скомпроментовано.

"Насправді e-декларування використовується для покривання чиновників, лояльних до влади, розправи над неугодними та з метою особистого збагачення голови НАЗК та членів НАЗК. Результати перевірок фальсифікуються так, як це потрібно керівництву НАЗК . 

До того, як звернутися до народних депутатів, Соломатіна передала документи про факти корупції у НАЗК до Генеральної прокуратури.

"Але з невідомих мені причин вони були вилучені і повернуті до НАЗК без розгляду. Тому я змушена була звернутися до Антикорупційного бюро. Я передала детективам НАБУ усі матеріали та надала свідчення. Однак, щоб не вийшло так, як з Генпрокуратуро, я попросила депутатів допомогти мені донести цю інформацію до громадськості", – сказала вона.

Читайте також СКАНДАЛ: СПІВРОБІТНИЦЯ НАЗК РОЗПОВІЛА ПРО КОРУПЦІЮ В АГЕНТСТВІ