На Чернівецькій митниці знову почала процвітати корупція

Митники відродили корупційну схему, за якою автобуси з товаром проїздять через кордон без митного оформлення.

Про це заявляє ВГО "Антикрупційне Бюро України", інформує 0372.ua.

Як повідомляють підприємці, митники знову відродили стару схему з пропуску бусів з турецьким та китайським товаром без митного оформлення. Особливо така схема процвітає в пунктах пропуску автомобільного транспорту Порубне та Кельменці, якими найчастіше користуються підприємці, що возять товар і сировину з Туреччини та Китаю.

Відновлено цю корупційну схему було з призначенням на чернівецьку митницю начальника Миколи Салагора. Кажуть, що саме він примушує начальників відділів митного оформлення пропускати через митний кордон України з Румунією контрабанду товарів і сплачувати йому “дань” з кожної митної зміни. Про корупцію на митниці заговорили самі підприємці, адже, кажуть, готові сплачувати за розмитнення товару до бюджету, але воно, розмитнення, має бути чесним та об'єктивним. Бо сьогодні, кажуть вони, на чернівецькій митниці ти або платиш хабар за пропуск без розмитнення, а це десь 2-2,5 тисячі доларів з автобуса "Мерседес Спринтер", або тобі почнуть так розмитнювати товар, що доведеться сплатити втридорога.

І більшість несуть хабарі. Є зміни, коли майже усю контрабанду товарів пропускають без розмитнення. На кілька хвилин вимикається світло, відкривається кордон і задекілька хвилин усі буси вже в Україні. Є такі ночі, коли через митницю без оформлення проїжджають заповнені вщент товаром понад 50 автобусів.

"Звісно, можна не давати хабаря, а потім судитися через необ'єктивно завищену суму митних платежів при митному оформленні, але то займає багато часу. А час - то гроші. Якщо везеться, до прикладу. цілий бус сувоїв тканини для швейки , то він відшивається за тиждень-два, а в суди можна ходити і по півроку. Ми не можемо зупинити торгівлю чи виробництво, бо треба ходити до суду. І митники то добре розуміють. Тому така схема на чернівецькій митниці сьогодні і процвітає. А щоб дати план по збору митних платежів по чернівецькій митниці, то тим, кому не вдається "проскочити" чи домовитися, просто нараховують більші суми мита", - розповідають підприємці.

Додамо, що у вересні цього року заступник голови Нацполіції Ігор Купранець повідомив про викриття групи чернівецьких митників, які без перешкод пропускали громадян-нерезидентів в Україну на авто з іноземною реєстрацію. Керівник структурного підрозділу і двоє інспекторів вимагали за це по $200 за один автомобіль. Крім того, як повідомляє прес-служба Нацполіції, всі транспортні засоби були оформлені на підставних осіб. За такою схемою лише протягом двох місяців було ввезено понад 800 автомобілів, пише «Таможня Схемы.нет».

Так, оперативники Управління захисту економіки та слідчі прокуратури в Чернівецькій області задокументували одержання митниками 25 тис. грн. На митниці виявили понад $4 тис. та 23 тис. грн., а у одного із фігурантів справи за місцем проживання вилучили $ 100 тис., €4 тис. та зброю. Правоохоронці затримали п’ятьох осіб: 3 митників та 2 посередників.

Проте, попри офіційну заяву правоохоронних органів та опубліковані ними фото з місця затримання, Чернівецька митниця ДФС категорично заперечує проти вказаних звинувачень та спростовує їх.

У прес-службі митниці повідомили, що у пункті пропуску «Сокиряни» митного поста «Кельменці» Чернівецької митниці ДФС дійсно провели спецоперацію, а так само обшуки у приватних оселях 5 співробітників вказаного пункту пропуску. Але за результатами здійснення зазначених оперативних заходів жоден із працівників митниці не затриманий.

«Опубліковані на сайті оперативні фотознімки, на яких зафіксовано осіб у цивільному одязі, та валюту, не мають жодного відношення до пункту пропуску «Сокиряни», позаяк зроблені за його межами. Вважаємо озвучену І. Купранцем інформацію передчасною, такою, що спотворює реальну ситуацію, що мала місце вчора», — сказано в повідомленні.