Як член «Ради старійшин» Трускавця В’ячеслав Умнов неправдиво свідчив у суді

Минулого тижня відбулося чергове засідання за позовом колишнього трускавецького голови Лева Грицака до журналістки Ольги Куц та «Джерел Трускавця» про захист честі, гідності і ділової репутації.

Нагадаємо, що екс-очільник трускавецького осередку Партії регіонів вимагає у журналістів 50 тис. грн. морального відшкодування. Роздратування у Лева Ярославовича викликала публікація «Яке їхало, таке і здибало: ображений на трускавчан регіонал публічно заявив про підтримку висуванця від «Самопомочі»

Вона була оприлюднена у жовтні 2015 року напередодні виборів до місцевих рад. Основний меседж статті - Лев Грицак обрав Андрія Кульчинського своїм ставлеником на посаду міського голови Трускавця. З цим твердженням одіозний екс-мер абсолютно погодився, оскільки у своєму позові не оскаржував. Натомість Лев Грицак вважає недостовірною розповідь про продаж земельної ділянки для санаторію «Карпати» у вересні 2005 року, тобто під завісу своєї першої каденції. Нагадаємо, що Лев Ярославович очолював цей санаторій до періоду свого мерства й повернувся туди після того, як програв вибори у 2010 році. Ба більше –він його «прихватизував»: сьогодні Лев Грицак та члени його родини володіють 98 % власності курортного комплексу «Карпати».

А за словами депутатів, у проекті рішення сесії про продаж землі «Карпатам» у 2005 році навмисне неправильно була вказана площа прилеглої до санаторію ділянки! Під час підготовки документу кому поставили не там, де треба й замість більш як 5 га землі було зазначено - 0, 55876 га. Як стверджують депутати (Петро Шумин підтвердив це у суді), це було зроблено для того, аби вони, не зважаючи на мінімальну вартість землі, все ж проголосували за її продаж.

Ділянка дісталася «Карпатам» по 37,4 грн. за квадратний метр – це була найнижча експертна грошова оцінка серед ділянок, що були внесені до проекту рішення про продаж. Кома коштувала міському бюджету кілька мільйонів гривень втрат! А екс-мер Лев Грицак, який завірив підписом таке рішення сесії, сьогодні ще й позивається з журналістами через те, що цей факт оприлюднено!

Інтереси керівника санаторію «Карпати» у суді представляє адвокат Наталя Потічна. А єдиним свідком зі сторони позивача у минулому засіданні виступив В’ячеслав Умнов, який був секретарем міськради у 2002-2006 роках.

Як з’ясувалося у судовому засіданні, пан В’ячеслав до нього  ретельно готувався - основні тези свідок зачитував з аркуша. Не дивлячись на це - покази В’ячеслава Васильовича були доволі сумбурними, на переважну частину запитань він відповідав наступним чином – не пам’ятаю, не знаю, складно пригадати.

Втім пан В’ячеслав підтвердив викладене у тексті Ольги Куц речення: «Без відома Лева Грицака жоден клаптик не продавався й не надавався в оренду, бо він мав право візувати усі рішення, які виносились на сесії міськради». В’ячеслав Васильович пояснив, якою була процедура продажу: отримана міською радою заява на викуп земельної ділянки спочатку розглядалася компетентними службами, опісля - на засіданнях комісій, а  потім проект рішення давався на підпис міському голові. У цьому випадку – Левові Грицаку.

В’ячеслав Васильович заявив, що визначення «справжня епопея», яке журналістка дала тотальному розпродажу майна та землі трускавецької громади Левом Грицаком, ріже йому слух, як колишньому посадовцю. А щодо проекту рішення про продаж, у якому лише у площі землі «Карпат» була неправильно поставлена кома, заявив: там не тільки стосовно ділянки «Карпат» допущена помилка, а й інших ділянок також!».

Але ж це не так! Ось копія рішення! Можна було б списати цю брехню на те, що В'ячеслав Умнов «забувся», але ж у судовому засідання він заявив, що ознайомився з цим рішенням напередодні!

Надзвичайно прикро, що почесний громадянин Трускавця, поважного віку чоловік, член ГО «Рада старійшин В’ячеслав Умнов вдається до неправдивих свідчень у суді. Хоча  присягав говорити правду і був попереджений суддею про кримінальну відповідальність за подання завідомо неправдивих показань та за відмову від дачі показів!

До слова, В’ячеслав Умнов не зміг «пригадати», чи існувала у період першої каденції Грицака (2002-2006 р.р.) опозиція і чи реагували правоохоронні структури на протиправні рішення міської ради.

Дозволимо собі освіжити пам'ять члена «Ради старійшин» - у 2005 питання про передачу на 49 років невідомій одеській фірмі ТзОВ «Альфа-Плюс» земельної ділянки площею 136,7 га біля питного озера викликало серйозний спротив частини депутатського корпусу. На звернення депутатів Львівська обласна прокуратура внесла свій протест з вимогою скасувати рішення міської ради «Про вилучення та надання земельних ділянок» й ініціювала судовий позов про його відміну. Проти працівників мерії порушили кримінальну справу. Про це йдеться у публікації авторитетного львівського видання «Вголос».

Дивно, як усі ці події стерлися з пам’яті  тогочасного секретаря міськради В’ячеслава Умнова. Як свідок він також  не зміг «пригадати» й того факту, що Лев Грицак у ті часи спочатку працював у форматі Медведчука, згодом став членом партії «Батьківщина». А під час виборів Президента України у 2004 році штаб Януковича знаходився в приміщенні Трускавецької міської ради!

Це лише кілька штрихів до портрету трускавецьких старійшин Лева Грицака та його вірного соратника В’ячеслава Умнова. Продовження - у наступній публікації…

"Джерела Трускавця"