Рада відмовилася розблокувати створення Антикорупційного суду

Верховна Рада у вівторок відмовилася відкликати депутатський законопроект №6011 про створення Антикорупційного суду.

"За" відкликання законопроекту проголосували 144 депутати при мінімально необхідних 226. Відповідна пропозиція вже вдруге не набирає необхідної кількості голосів. 9 листопада "за" проголосували 192 депутати, повідомляє "Лівий берег".

Венеціанська комісія у своєму висновку від 6 жовтня 2017 року критично оцінила законопроекти №6011 і №6529 про створення антикорупційного суду і рекомендувала, щоб президент України вніс свій проект закону. Однак оскільки законопроект №6011 включено до порядку денного сесії Верховної Ради, для реєстрації нового проекту закону на цю тему його потрібно відкликати.

Як повідомляв "Ні корупції!", Петро Порошенко висловив готовність внести свій законопроект про створення Антикорупційного суду, але закликав Раду розблокувати його внесення. При цьому в опозиції вважають, що коаліція навмисно провалює відкликання проекту закону №6011, щоб затягнути процес.

Також, як повідомляв "Ні корупції!", на створенні Антикорупційного суду наполягає НАБУ.

"Я розумію, що нас критикують за те, що ми нікого не посадили. Але ми постійно намагаємося донести, що ми не садимо – це справа суду. Деякі справи взагалі не рухаються в судах – валяються там по 12-14 місяців. І це говорить про те, що необхідно продовжувати судову реформу та створювати спеціалізований антикорупційний суд", – раніше заявляв голова НАБУ Артем Ситник.

Читайте також СТВОРЕННЯ АНТИКОРУПЦІЙНОГО СУДУ ДОПОМОЖЕ НАБУ ШВИДШЕ ПОВЕРТАТИ КОШТИ ДЕРЖАВІ

ЄС ЗАКЛИКАЄ ЯКНАЙШВИДШЕ СТВОРИТИ АНТИКОРУПЦІЙНІ СУДИ В УКРАЇНІ