У Саудівській Аравії затримали понад 200 осіб у справі про корупцію

Генеральний прокурор Саудівської Аравії Сауд аль-Моджеб у четвер підтвердив, що влада країни затримала 208 осіб в рамках масштабного антикорупційного розслідування, передає Голос Америки.

За приблизними оцінками, в рамках корупційних схем з казни було викрадено понад 100 мільярдів доларів.

За словами аль-Моджеба, семеро із затриманих були відпущені на свободу без пред'явлення звинувачень, інший 201 залишається під вартою. Влада також заморозила близько 1700 банківських рахунків.

Критики уряду вважають, що заявлена операція є політичною "чисткою", спрямованою на усунення суперників 32-річного кронпринца Мохаммеда ібн Салмана, який очолює нещодавно створену комісію із боротьби з корупцією.

Як повідомлялося, 5 листопада в Саудівській Аравії в рамках кампанії із боротьби з корупцією затримали одинадцятьох принців, чотирьох міністрів та низку бізнесменів. Влада планує конфіскувати у заарештованих принців та бізнесменів гроші та інші активи на суму понад $800 млрд.

Як повідомляв "Ні корупції!", у 2016 році в Румунії було передано до суду 1,3 тисячі кримінальних справ щодо корупції, а загальний збиток, нанесений державі, оцінюється в 260 мільйонів євро. На лаві підсудних опинилися три міністри, 18 депутатів парламенту, 47 мерів і 21 директор великих комерційних компаній.

Також, як повідомляв "Ні корупції!", у 2016 році лише п'ять з 362-х хабарників отримали тютермні строки, та й з тих один втік.

Так, серед засуджених – голова Новошмідтівської сільради (Миколаївська обл.), начальник Миколаївської виправної колонії (Львівська обл.), військовослужбовець Збройних сил України, оперуповноважений карного розшуку міліції Харкова і податковий інспектор з Одеси. Вони отримали від 2,4 до 5,1 років позбавлення волі. Однак податківець засуджений лише заочно, бо він втік від слідства і знаходиться в розшуку.