Суди Черкащини оптимізують

Вища рада правосуддя 7 листопада 2017 року підтримала утворення Черкаського окружного суду, а також ліквідації одного районного суду на Черкащині. Підставою для цього стала оптимізація видатків державного бюджету. Про це повідомила прес-служба ВРП.

У Вищій раді правосуддя повідомляють, що 30 жовтня 2017 року з Адміністрації Президента України надійшов лист із проханням повідомити позицію Вищої ради правосуддя щодо проекту Указу Президента України «Про ліквідацію місцевих загальних судів та утворення окружного суду».

Проект передбачає ліквідувати Черкаський районний суд Черкаської області, Придніпровський і Соснівський районні суди міста Черкас та утворити Черкаський окружний суд. Також планують ліквідувати Чигиринський районний суд Черкаської області.

«Як зазначено у наданому Державною судовою адміністрацією України обґрунтуванні, підставою для ліквідації та утворення зазначених судів є оптимізація видатків державного бюджету. З тієї самої підстави пропонується ліквідувати Чигиринський районний суд Черкаської області», - йдеться у повідомленні.

За власною інформацією «Ні корупції!», у згаданих вище судах є вакантні посади суддів та їхніх помічників:

  • у Соснівському райсуді Черкас вакантні 4 посади суддів,
  • у Придніпровському - 5 посад суддів,
  • у Черкаському райсуді – 2 посади суддів,
  • у Чигиринському – одна посада.

Окрім того, у згаданих вище судах є по кілька суддів, які не здійснюють правосуддя через те, що у них закінчився п’ятирічний термін призначення на посаду судді.