Екс-заступник голови НБУ про передумови приходу інвесторів: поборіть корупцію, зробіть принаймні антикорупційний суд

Україні потрібні судді та боротьба з корупцією, лише тоді іноземні інвестори згодяться зайти в нашу країну.

Про це заявив екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко в ефірі телеканалу "Прямий" .

Як розповів Савченко, у минулому році ми досягли дна абсолютного.

"Навіть якщо б ми хотіли падати ще глибше – неможливо. Це десь 2000 доларів на рік валовий національний продукт. Середній в світі – 10 тисяч. І ми відштовхнулися від дна і почали трошечки-трошечки зростати. В минулому році – більше 2%. В цьому році, скоріше за все, теж буде 2%. У нас трошки краще. Ми відстаємо від Білорусі не в три рази, а десь в два рази. Але від цього не краще. Все ж таки ми гірші. 2% – це зростання? Так, зростання. Наприклад, США більше 2% зростати не можуть. Там така махина. Це стосується і Німеччини. 2% у них – це як 102% у нас", - сказав він.

За його словами, коли іноземні інвестори приїжджають в Україну, вони просто шаленіють: та у вас куди не інвестуй – можна мати колосальний ВВП. Ефект буде не 2%, а 22 чи 32.

"Але, на жаль, є величезні кордони, які не пускають прямі іноземні інвестиції. Це корупція. Вона не міняється, зростає 20 років. Друга проблема – це судова система. У нас катастрофічно не вистачає суддів. Як тільки у нас буде нормальна кількість якісних суддів – повірте мені, зразу питома вага силових заходів зменшиться. Елементарні речі, я думаю, ми здатні зробити. Це відлякує Захід. Люди там звикли до елементарного порядку. Не вимагають від України вищої математики і реформ. Це неможливо. Але арифметику, будь ласка, зробіть. От ці бар’єри. І, звичайно, війна. Війна відлякує. І тому, за теорією Норда, заважають на сто відсотків розвитку країні присутність неконтрольованих збройних загонів, в будь-яких руках вони є. І Путін зробив там цей анклав. І це блокує розвиток країни, перехід її в іншу якість", - наголосив екс-заступник.

На переконання Савченка, головна передумова приходу інвесторів - боротьба з корупцією та створення антикорупційного суду. І принаймні цей суд має арештувати і посадити десяток чи два десятка актуальних чиновників. Не ті, які були 10 років назад чи 15 років назад. Це важливо. Але припинити корупційні схеми зараз.

"Таких багато елементарних речей. І це би спрацювало. Почали би боятися. Якщо би хабарники побачили, що товариша посадили – повірте мені, зразу би у нас зменшилася радикальна корупція", - зазначив він.