Черкаське сміття вивозитиме підприємець, підозрюваний у привласненні півмільйона гривень

Тендер на вивезення сміття у Черкасах оголосили 15 вересня. Аукціон відбувся днями. Замовником послуг є Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради. На все очікували витратити щонайменше 3,6 млн грн. У тендері взяли участь чотири підприємства. Черкаське ТОВ "ПРОМБУД ІНДУСТРІЯ" запропонувало найнижчу ціну на послуги – 2,6 млн грн. Його пропозицію згодом відхилили через невідповідність кваліфікаційним критеріям. Тепер замовник має намір підписати угоду із ФОП Прилепський С.М., який готовий надати послуги на 928 гривень дорожче, ніж фаворит аукціону.

За ці гроші, згідно з умовами тендерної документації, протягом року, із жовтня цього року по жовтень наступного року,  переможець процедури повинен вивезти із контейнерних майданчиків міста 35 749 кубометрів сміття.

Оскільки власне аукціон відбувся вже у листопаді, невідомо, як підрядник виконає пункт договору щодо вказаного періоду вивезення сміття.

Нові обставини і новий фаворит тендеру

В аукціоні на послуги з вивезення сміття найнижчу вартість - 2 573 000 грн. запропонувало ТОВ "ПРОМБУД ІНДУСТРІЯ". Проте згодом засновник відхилив його пропозицію.

На підтвердження досвіду надання аналогічних послуг товариство-переможець аукціону надало відгук TOB "ІНФО КАР" та відповідний договір з цим же товариством. За умовами цього документу, "ПРОМБУД ІНДУСТРІЯ" вивозило сміття з території вказаного київського підприємства.

"У тендерного комітету департаменту економіки та розвитку виникли сумніви щодо достовірності наданих учасником торгів документів на підтвердження досвіду виконання аналогічного договору", - читаємо у протоколі відхилення пропозиції "ПРОМБУД ІНДУСТРІЇ".

Тож, департамент звернувся із запитом до ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у Києві (орган Міндоходів, де перебуває на обліку TOB «ІНФО КАР») з проханням повідомити чи реєструвало TOB «ІНФО КАР» податкові зобов'язання щодо відшкодування ПДВ внаслідок отримання послуг від TOB «ПРОМБУД ІНДУСТРІЯ» за згаданим вище договором. З'ясувалося, що ні.
Відтак, зазначена у тендерній пропозиції інформація була визнана неправдивою і стала підтвердженням невідповідності учасника кваліфікаційним критеріям.

Наступною найдешевшою після вже відхиленої оферти була пропозиція ФОП Прилепський Сергій Михайлович. Він запросив за необхідні місту послуги 2 573 928 грн., тобто на 928 гривень більше, ніж найближчий його конкурент, ТОВ "ПРОМБУД ІНДУСТРІЯ".

На підтвердження кваліфікаційних вимог ФОП надав два позивних відгуки та договори про виконані аналогічні роботи. Обидва надані Департаментом житлово-комунального комплексу Черкаської міськради. Один договір на суму у 3,4 млн грн., другий - 6,8 млн грн.

Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, згадане ФОП зареєстроване у Черкасах 13 років тому. Основним видом його діяльності є збирання безпечних відходів.

скрін із z.texty.org.ua

За даними texty.org.ua, протягом останніх шести років підприємство уклало 15 угод на 35.7 мільйонів гривень. Основним  і єдиним(!!!) його замовником є Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради. До сфери послуг фізособи-підприємця Прилепського входило переважно прибирання, очищення та  санітарна обробка у Черкасах.

Відомо, що ФОП Прилепський Сергій Михайлович фігурував у  кримінальному провадженні, зареєстрованому у вересні 2014 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 191, ч.1 ст. 209 КК України. У  2013 році фізична особа-підприємець, уклавши з Департаментом житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради дві рамкові угоди на послуги з прибирання листя та випадкового сміття на території Черкас, а також місцевих пляжів, отримав із місцевого бюджету  2 540 200 грн. Згідно з інформацією із Єдиного державного реєстру судових рішень, він привласнив 557 тис. грн.  з отриманих грошей, перерахувши їх суб'єктам господарської діяльності за придбаний цукор. Щодо якості виконаних робіт, містяни мають чимало нарікань. Відгуки можна почитати тут.

Відхилений екс-переможець

Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОМБУД ІНДУСТРІЯ", згідно з даними аналітичної системи YouControl, засноване у лютому минулого року. Розмір статутного капіталу підприємства - п'ять мільйонів гривень.

скрін з YouControl

Його керівником є Євгеній Щербина. За даними сайту Черкаської міської ради, з 2015 року він є помічником депутата міської ради Юрія Тренкіна («ВО Батьківщина»).

"ПРОМБУД ІНДУСТРІЯ" минулого року заробило 8,7 млн грн. Понад мільйон із них – на капітальному ремонті міських зупинок громадського транспорту. Про зловживання під час закупівлі цих недешевих зупинок «Ні корупції!» уже розповідав.

За результатом цих робіт у червні минулого року щодо згаданого ТОВ було зареєстроване кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України. Є підозри, що внаслідок «завищення об'ємів виконаних робіт та вартості використаних матеріалів, посадовими особами ТОВ «Промбудіндустрія» було незаконно привласнено бюджетні кошти в сумі близько 1 000 000 грн».

Про це «Ні корупції!» стало відомо із ухвали Придніпровського районного суду від 26 червня 2016 року.

Цього року підприємство уже отримало на 16 млн. грн. підрядів від міста. Основними замовниками робіт є Комунальне підприємство «Соснівська служба утримання будинків» Черкаської міської ради та Департамент економіки та розвитку ЧМР.

Мирослава Білецька, для "Ні корупції!"