На протипожежну безпеку в соцзакладах Одеської області необхідно 714 мільйонів гривень

Після пожежі в одеському дитячому таборі «Вікторія» в регіоні були проведені позапланові перевірки закладів охорони здоров’я, соціальної та сімейної політики, об’єктів освіти й науки. Як виявилось, більшість об’єктів порушують правила пожежної безпеки. На виправлення ситуації потрібно понад 700 мільйонів гривень. Ці дані озвучив заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям Михайло Вовк.

Так, на початок листопада вже проведено 617 перевірок. При цьому за порушення правил пожежної безпеки складено 559 протоколів на керівників і відповідальних осіб.

«Підготовано 39 позовів до Адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового припинення роботи підприємства, з яких 13 вже знаходяться в суді», - повідомив посадовець.

Крім того, Михайло Вовк назвав загальну суму фінансів, яка потрібна на забезпечення пожежної та техногенної безпеки на цих об’єктах: вона становить 714 мільйонів гривень:

«Департамент охорони здоров’я – 277, департамент соціальної та сімейної політики – 33, департамент освіти та науки – 404 мільйони. Враховуючи, що сума дуже велика і дуже швидко її знайти неможливо, будуть розроблені заходи додаткового оповіщення як тимчасовий захід. Можна встановлювати такі тривожні кнопки… Бюджет такого тимчасового заходу складає всього сім тисяч гривень на кожен заклад».

Нагадаємо, в ніч з 15 на 16 вересня в дитячому таборі "Вікторія" в Одесі згоріла двоповерхова дерев'яна будівля. Внаслідок пожежі загинули троє дітей, ще двох було госпіталізовано.