Підозрюваний у хабарництві українській суддя Чаус вільно гуляє Молдовою

Молдавський суд так і не прийняв рішення щодо передачі судді Миколи Чауса, якого викрили на хабарництві в минулому році, Україні. Вже 13 слухань було перенесено за ініціативою захисника Чауса.

Наступне засідання заплановане на 24 листопада.

Сам український суддя уникнув домашнього арешту, який, згідно з законодавством Республіки Молдова, не може тривати більше 180 діб, та вільно переміщається країною. Про це повідомляє видання Аnticoruptie.md.

У той же час Чаусу в Молдові відмовили в наданні політичного притулку. Це рішення було прийнято ще 5 жовтня. Однак  український суддя-втікач може оскаржити його в судовому порядку. Наразі, як повідомляє журналістка з Кишинева Вікторія Додон, невідомо, чи подав Чаус до суду з даного питання. Хоча ця міра не вплине на рішення про політичний притулок, а лише затягне процес.

При цьому слід зазначити, що Департамент міжнародного поліцейського співробітництва відмовив у підтвердженні й наданні якихось деталей щодо екстрадиції Миколи Чауса з Молдови до України, посилаючись на те, що запитувана інформація не є публічною, стосується відомостей окремої особи і становить таємницю слідства.

Як повідомляв «Ні корупції», ще 9 серпня 2016 року детективи НАБУ викрили суддю Дніпровського районного суду Києва, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 мільйонів гривень). Хабар Чаус ховав у банці, закопаній на городі, що виявилось під час обшуку. Після цього Чаус утік за межі України, а вже в цьому році він був виявлений у сусідній Молдові, де українського суддю спочатку заарештували за незаконний перетин кордону.