На Черкащині знають, як “наварити” 10 тис. грн. на дешевих сумках для соцпрацівників

Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, що на Черкащині, оголосило допорогову закупівлю  80 господарських сумок зі шкірзамінника за очікуваною вартістю 44 тис. грн. Тобто, по 550 грн. за одиницю товару. Знайшовся постачальник, готовий продати потрібні сумки дешевше - по 300 гривень. Економія ніби й очевидна. Якби не факт, що схожий товар три місяці тому соціальна служба із сусідньої, Вінницької, області купила  у того ж продавця майже удвічі дешевше.

Замовник у тендерній документації детально прописав параметри 80 потрібних сумок: "ширина – 30 см, висота – 35 см, ширина по дну – 15 см". Виготовлені вони мають бути зі шкіряного замінника. Мусять бути з двома відділеннями та «карманом з наружної сторони», чорного кольору. Висота ручок - 20см. Довжина ремінця – 128см.

Відповідні сумки має ФОП "Тамбулатов Олександр Володимирович", який погодився продати їх в Умань по 300 грн за штуку.

скрін з документації продавця

скрін з документації продавця

У поданій ФОПом документації знаходимо угоду, за якою він уже постачав такі ж сумки Комунальній Установі "Територіальний центр соціального обслуговування Гайсинського району Вінницької області". Щоправда, ціна договору у документі чомусь прихована.

Цікавимося цією угодою з таємною вартістю на порталі ПроЗорро. З’ясовується, що було продано 60 сумок на загальну суму 10920 грн. Тобто, по 182 грн за штуку. Щоправда, ці сумки на 15 см ширші та мають довші ручки.

У ціновій пропозиції ФОПу бачимо, що рік виготовлення сумок, які продавець пропонує Управлінню праці та соціального захисту населення Уманської МР, - 2016-2017. Тож, імовірно, сумки були готові задовго до проведення тендеру.

Чому їхня ціна виросла на більш, ніж 100 грн за штуку, не зрозуміло. Ясно лише одне, що унаслідок такої угоди відповідальні особи управління заплатять підприємцеві чи, імовірно, покладуть до власної кишені «зайві» 10 тисяч державних гривень.

Шостого листопада замовник оголосив про рішення підписати угоду із ФОП-переможцем "допорогу".