Жінка зі шлейфом, або Хто така новоспечена очільниця столичного департаменту охорони здоров’я

«Ні корупції!» зібрав і узагальнив усі відомості про щойно призначену за результатами конкурсу керівницю Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Отже, хто така пані Валентина Гінзбург, і чому її призначення викликало чималий резонанс у суспільстві.

«Ні корупції!» вже писав про Валентину Гінзбург у контексті звільнення кадрів екс-голови Київської ОДА Максима Мельничука його наступником – в.о. голови КОДА Левом Парцхаладзе.

Так, одразу після резонансного звільнення Максима Мельничука після начебто затримання його заступника на хабарі тодішній виконуючий обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе почав звільняти кадри, які брав на роботу  Мельничук.

Зокрема, Парцхаладзе звільнив штатного радника екс-голови КОДА Мельничука Гінзбург Валентину Григорівну (розпорядження № 383-к від 16 вересня 2016 року – авт.). Пані Гінзбург, яка була однією з п’яти штатних радників М.Мельничука, звільнили за згодою сторін з 12 вересня.

Тоді ж «Ні корупції!» повідомляв, що ще до березня 2014 року Валентина Гінзбург працювала керівником Головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

Потім пішла в декретну відпустку по догляду за онуком, а за кілька днів її затримали правоохоронці і відкрили кримінальну справу за фактом, що Валентина Гінзбург начебто примушувала лікарів під час виборів-2012 забезпечити 70% голосів за «Партію регіонів» на дільницях, що розміщені у медичних закладах.

25 липня 2014 року Гінзбург висунули обвинувачення за зловживання службовим становищем, але у 2015 році справу закрили через зміни в законодавстві, згідно з яким, своїми діями Гінзбург не завдала великої матеріальної шкоди.

Нині ж, розпорядженням від 20 жовтня 2017 року київський міський голова Віталій Кличко за результатами проведеного конкурсу призначив Валентину Гінзбург директором столичного департаменту охорони здоров’я.

Кличко також присвоїв їй шостий ранг державного службовця та встановив надбавки за ранг у розмірі 500 гривень за вислугу років у розмірі 45% від посадового окладу, за виконання особливо важливої роботи у розмірі 70% від окладу, а також за інтенсивність праці у розмірі 70% від посадового окладу.

Після такого призначення місцеві дніпровські ЗМІ одразу поспішили нагадати про свою землячку в плані ще одного гучного кримінального скандалу. Окрім того, про що вже писав «Ні корупції!», а саме фігурування у скандалі зі збиранням голосів для Партії регіонів у медичних закладах Дніпра, «Новости Днепра» пишуть, що за час роботи на Дніпропетровщині Гінзбург «отримала дурну славу». З нею пов’язують аномально високий рівень смертності новонароджених у пологовому відділенні міської лікарні №9 Кам’янського (колишнього Дніпродзержинська). Так, за період 2009-2010 років у відділенні загадково померли 62 дитини, з яких 26 були начебто поховані лікарнею. Одначе при ексгумації останків новонароджених не знайшли.

«Досить імовірно, що ця махінація була частиною схеми з торгівлі дітьми. Так, один із варіантів, у молодих бідних матерів за чималі гроші (від 30 тис. доларів США) купували дітей, потім оформлювалася фіктивна смерть або мертвонародження, і нібито «трупи» надійшли в морг 9-ої лікарні і передавалися для поховання до ритуальної служби, але вже не районного центру, а в КП «Дніпродзержинський спецкомбінат». У 9-ій лікарні не існує записів надходження цих породіль та історії їхніх родів, в РАЦСі Заводського району м.Дніпродзержинська не зареєстровані факти смерті їхніх дітей. Акти ж прийому-передачі дітей на поховання злочинцями не підписувалися свідомо, щоб ускладнити пошуки дітей. Тобто, кінці в воду!

Безумовно, є набагато більш похмурі версії того, що сталося. Матерів могли просто обманювати, кажучи їм, що їхні діти померли. Натомість могли пропонувати соціально незахищеним та малозабезпеченим сім'ям повну державну підтримку в похованні за бюджетний рахунок. Частина батьків йшла на це, щоб швидше змиритися з гіркою втратою і продовжувати жити в надії народити ще багато здорових малюків. Ніхто й подумати не міг, що їх дітей або викинуть на смітник, або використовують у корисливих цілях», - зробив тоді заяву тодішній депутат Дніпродзержинської міської ради Віталій Купрій і заявив, що останків дітей під час ексгумації виявлено не було.

Крім того, як повідомляла раніше «Судебно-юридическая газета», у 2014 році слідчі органи займалися перевіркою медреформи, яка під керівництвом Валентини Гінзбург проводилася в Дніпропетровській області з 2012 року.

Зокрема, прокуратура перевіряла, на що обласне відділення охорони здоров’я витратило 129 млн грн, які були виділені на 6 програм у рамках реформи: «Здоров'я нації на 2002-2015 роки», «Здоров'я дітей та матерів Дніпропетровщини», «Попередження і лікування серцево-судинних і серцево-мозкових захворювань», «Цукровий діабет», «Протидія поширенню інфекційних соціальнонебезпечних хвороб в області на 2008-2014 роки» та «Програма боротьби з онкологічними захворюваннями в області на період до 2016 року».

Так само до керівництва обласного управління, очолюваного Гінзбург, було багато питань з приводу витрачених грошей.

«Купили за 19 млн томограф без програмного забезпечення, хоча такий же функціональний приватна клініка придбала за 12 млн», - говорив тоді тодішній заступник губернатора ДОДА Борис Філатов і додавав, що також було витрачено 14 млн на диспетчерську для швидкої, яку на тоді так і не відкрили.

Своєю чергою, «Прокурорська правда» писала у 2014 році, що Алла Книш, головний лікар обласної дитячої стоматологічної поліклініки № 3, під керівництвом Валентини Гінзбург неодноразово ініціювала закупівлю стоматологічного медобладнання, яке в результаті потрапляло не в держустанову, а в її приватні стоматологічні клініки. «Закуплені інструменти, матеріали і медикаменти також «йшли» в клініки, що належать Аллі Книш, а прибуток з «сірих закупівель» ділилися навпіл з Гінзбург», - писало видання.

Як перевірив «Ні корупції!», у пані Гінзбург, яка практично все життя працювала чиновницею від медицини, нині є лише квартира у Києві у 100% власності, а земельна ділянка на Дніпропетровщині площею 1972 квадратних метрів і житловий будинок площею 190 квадратних метрів записані на її чоловіка, Валерія Войченка.

Крім того, торік її чоловік купив Mercedes-Benz ML 250 CDI 2012 року випуску за 850000 гривень. При цьому чоловік чиновниці працює у КЗ "Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи" ДОР" і за рік (враховуючи ще й пенсію) отримує лише четверту частину від вартості придбаного автомобіля.

І тепер Валентина Гінзбург, пані зі шлейфом, керуватиме столичною медициною.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»