У Черкасах розслідують справу міжнародного конвертцентру, який «відмив» щонайменше 700 мільйонів державних гривень

Слідчий відділ управління особливо важливих справ Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України розслідує створення у лютому 2010 року злочинної організації, яка дотепер здійснює на території України та інших держав відмивання коштів, здобутих злочинним шляхом.  Про це «Ні корупції!» стало відомо з відкритих джерел. До угрупування увійшов народний депутат України минулого скликання, за безпосередньої участі та сприяння якого сплановано та організовано низку злочинів у паливно-енергетичному комплексі, банківській сфері, в оподаткуванны, сфері послуг,  розмитнення товарів та інших напрямках використання державних та публічних коштів.

Організацію створили в Україні в лютому 2010 року. Для реалізації грандіозних планів учасники злочинної організації спільно з іншими особами створили та придбали понад 400 підприємств: резидентів та нерезидентів України.

Ці товариства були підконтрольні керівникам та іншим учасникам злочинної організації, пов'язані між собою засновницьким та іншими зв'язками. Також, як встановлено слідством, для здійснення підконтрольними підприємствами незаконних фінансових операцій було залучено ряд банків.

Одним із учасників угрупування став народний депутат, прізвище якого не розголошують. Відомо лише, що щодо нього здійснюється досудове розслідування в окремому провадженні за підозрою в одержанні службовою особою неправомірної вигоди в особливо великих розмірах та організації розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах за ч. 3 ст. 368-2 та ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України в період з 2011 по 2014 рік на загальну суму 617 587 988,07 грн.

Також встановлено, що продовжуючи свою злочинну діяльність, нардеп у період із 2012 по 2013 роки розкрадав державні кошти в особливо великих розмірах.

Кримінальні провадження щодо цих фактів були зареєстровані ще у 2014 році. І, як бачимо, слідство триває й досі.

Місцем проведення досудового розслідування обрано Черкаси, оскільки на території міста розташований слідчий відділ управління особливо важливих справ Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України.