НАЗК розглядатиме анонімні повідомлення про корупцію в політичних партіях

Національне агенство із запобігання корупції (НАЗК) затвердило Порядок обробки повідомлень про корупцію та повідомлень про порушення вимог закону "Про політичні партії в Україні", повідомляє DT.UA.

Документ визначає послідовність дій посадових осіб НАЗК при отриманні, реєстрації, попередньому розгляді повідомлень про порушення. Відповідні повідомлення надходитимуть до НАЗК через спеціальну телефонну лінію, офіційний веб-сайт, захищену та загальну електронну пошту, іншими засобами поштового зв'язку та на особистому прийомі громадян.

Повідомлення мають містити інформацію, наприклад, щодо отримання неправомірної вигоди, подарунка, спільної роботи близьких родичів, нецільового використання політичними партіями коштів, виділених із державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності, включення до звіту політичної партії про майно, доходи та витрати і зобов'язання фінансового характеру недостовірної інформації тощо.

НАЗК розглядає повідомлення, які мають обов'язкові реквізити, а саме:

- прізвище, ім'я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи;

- текст повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення;

- прізвище, ім'я, по батькові, адреса та підпис особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).

"Анонімні повідомлення підлягають розгляду, якщо зазначена в них інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені", - йдеться в повідомленні НАЗК.