Кожен третій українець вірить у можливість подолати корупцію в країні

Думки громадян України розділилися щодо перспектив подолання корупції в країні: 30% вважають, що це реально, 39% – що ні, ще 31% не змогли дати певної відповіді.

Про свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи", повідомляє DT.UA. 

Найбільш ефективними заходами боротьби з корупцією, на думку респондентів, є посилення кримінального покарання за корупцію (середній бал 3,5 за 5-бальною шкалою), робота спеціалізованих антикорупційних органів (середній бал 3,2), введення юридичної експертизи всіх нормативних актів (середній бал 3,1).

Серед суб'єктів, здатних боротися з корупцією, найчастіше називали самих громадян (так вважають  39% опитаних), президента (37%), спеціалізовані антикорупційні органи (34%), ЗМІ (33%) та прокуратуру (33%). Натомість найменші надії населення покладає на політичні партії (10%), органи місцевої влади (11%) та на податкові органи (11%).

Опитування було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" з 18 вересня по 3 жовтня 2017 року серед 2000 респондентів на вільній території України. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Як свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи", у вересні 2017 року майже половина населення (44%) оцінює корупцію як найбільш серйозну проблему в Україні, ще 36% вважають її досить серйозною.

Читайте також РІВЕНЬ КОРУПЦІЇ НАВІТЬ ІЗ ВИСОКИМИ ЗАРПЛАТАМИ ЧИНОВНИКІВ НЕ ЗМЕНШУЄТЬСЯ