Горіхова мафія повертається? Підприємці-експортери скаржаться на тиск митників

Черкаський підприємець Араік Мкртчян оприлюднив факти тиску на горіховий бізнес. Від імені всіх експортерів горіхів він звернувся до Президента та Прем’єр-міністра України з проханням втрутитися у ситуацію та захистити українських підприємців – власників горіхового бізнесу.

«Рік тому Ви дали вказівку «прибрати руки» від горіхового бізнесу, це дало нам можливість рік прожити спокійно, проте зараз все знову стало на свої місця», - звернувся до очільників держави підприємець з Черкас.

скрін з ФБ Араіка Мкртчяна

Як приклад він наводить нещодавній арешт на митниці у Яготині його автівки з горіхами, які експортувалися до Польщі. За словами пана Мкртчяна, кілька днів поспіль СБУ у Волинській області не пропускає автомобіль, бо шукає там ...жуків.

«Чи цим має займатися СБУ? Чи можливо для вирішення питання просто треба вчергове занести в якийсь високий кабінет??? Ми отримали стовідсоткову передплату два місяці тому, маємо всі ліцензії та дозволи.  Це ті позитивні зміни, які Ви анонсували? Чи це підтримка бізнесу? В 2012, 2015, 2016 роках я вже мав подібні ситуації, тому знаю, яку мету мають такі перевірки», - обурений черкаський підприємець.

Його звернення за півдня переглянули три тисячі користувачів ФБ.

Підприємець також повідомив, що йому відомо про схожий випадок на Одещині.

скрін з ФБ Араіка Мкртчяна

Нагадаємо, більше року тому прокуратура Черкаської області розпочала кримінальне провадження за фактами неправомірних дій запорізьких фіскалів у Кочержинцях на Уманщині (ст. 187 та 365 КК України). Як з’ясувалося нещодавно, у вечірньому візиті представників ДФС з іншої області у супроводі автоматників та з порожніми фурами на склад горіхів на Черкащині, нема й сліду криміналу. Провадження закрили, бо, як пояснюють у прокуратурі, не знайшли у діях фіскалів складу злочину.

Цей факт прокоментувала свідок подій річної давнини у Кочержинцях, представниця «Автомайдан Київ» Катерина Кувіта.

«Якщо прокуратура Черкаської області закрила кримінальне провадження, то це або злочинна бездіяльність або змова з фігурантами справи. Якщо ж це банальні лінощі та небажання займатись своєю роботою, то така позиція може вилізти їм боком», - зазначила Катерина Кувіта.