Процвітання корупції в Україні вигідне РФ – сенатор США

В Америці продовжують дивуватись тому, що в Україні процвітає корупція. Сенатор Кріс Мерфі заявив, що така ситуація в українській державі вигідна Кремлю, передає «Преса України».

Сенатор США Кріс Мерфі заявив, що після поїздки в Україну у нього залишились неприємні враження. За його словами, корупція в Україні давно стала нормою. Зокрема, про це йому розповіли студенти католицького університету, що у Львові. Сенатор наголосив, що корупція просочилась у державні та приватні сектори, що є неприпустимим.

«Вчителі, лікарі, співробітники правоохоронних органів беруть гроші за виконання функцій, які в США вони й так мають виконувати, без доплат», - прокоментував Мерфі.

Він також додав, що Росія у цій ситуації виграє, адже корупція «підриває підтримку українського уряду». 

Своєю чергою, як повідомляє УП, у Львові сенатор, разом з послом США в Україні Марі Йованович, також зустрівся з мером Андрієм Садовим.

"В якийсь момент під час вечері мер Садовий почав скаржитися на те, що Порошенко та олігархи контролюють усі засоби масової інформації в країні та використовують їх для просування їх політичних завдань. Це спонукає посла Йованович ввічливо запитати Садового: "З усією повагою, пане мер, що ви кажете, коли люди запитують вас про телевізійні та радіо станції, якими володіє ваша родина?".

На це, пише Мерфі, Садовий відповів: "Моя дружина володіє ними, а не я! І наші станції мають чесне висвітлювання. Там немає політичного ухилу. Не так, як на інших станціях".

"Мене вражає те, наскільки нормою в Україні стало, щоб політики контролювали ЗМІ", - пише сенатор Крис Мерфі і додає: "Українська демократія є молодою, і це нагадування про те, наскільки далеко їй ще треба йти".