У Львівському університеті ім. Франка не реєструють запити на доступ до інформації

У Львівському національному університеті імені Івана Франка не реєструють запити про доступ до публічної інформації, надіслані через електронну приймальню та на електронну адресу навчального закладу.

Про це «Ні корупції!» повідомила львів’янка та блогер нашого видання Ярина Сенчишин.

За її словами, 17 жовтня 2017 року вона подала через електронну приймальню Львівського національного університету ім. Івана франка запит про надання публічної інформації, заповнену за відповідним посиланням на сайті навчального закладу.

«Моє питання було сформульоване так: Згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» прошу надати у визначений законом термін копії документів, у яких визначені суми компенсації, які має сплатити студент стаціонару бюджетної форми навчання, який покинув навчання, або його відрахували», - говорить Сенчишин і додає, що просила надати відповідну інформацію по всіх факультетах - за один і за два семестри.

Водночас, каже Сенчишин, у встановлений законом термін на отримання публічної інформації відповіді вона не отримала. Відтак, з цим питанням зателефонувала до канцелярії університету.

«Працівниця канцелярії сказала, що вона мого запиту не отримала, і що вона не знає, куди йдуть запити із електронної приймальні. Пообіцяла звернутися до фахівця, довідатися і зателефонувати мені», - говорить запитувач публічної інформації і додає, що зрештою їй ніхто так і не зателефонував .

«Згодом я зателефонувала за тим самим номером, одначе працівниця, яка не представилася, хоч я її попросила це зробити, сказала, що ситуація досі не з’ясована, що ніхто не знає, куди йдуть запити із електронної приймальні, що взагалі електронні запити не є документом, а використовуються тільки для інформування», - повідомила суть телефонної розмови Сенчишин.

Також запитувач додала, що аналогічні запити про доступ до публічної інформації вона подала на електронну адресу університету та через електронну приймальню на уже на ім’я ректора. Одначе, каже Сенчишин, жодної відповіді їй досі не надходило.

При цьому вона припускає, що ігнорування запитів про доступ до публічної інформації щодо вартості відшкодування за навчання на бюджетній формі може свідчити, що керівництво університету зумисне приховує цю інформацію, щоб мати можливість маніпулювати дітьми, яких ставитимуть перед необхідністю сплатити велику суму, яка в декілька разів вища, ніж рік навчання на контракті.

«Ні корупції!» порекомендував запитувачу звернутися із скаргою до Уповноваженого ВР з прав людини з приводу ігнорування Львівським національним університетом імені Івана Франка електронних запитів на доступ до публічної інформації.