ГПУ розслідує можливе отримання $5,8 млн з “чорної бухгалтерії” ПР двома екс-губернаторами

Генеральна прокуратура розслідує можливе отримання колишніми головами Хмельницької обласної державної адміністрації Василем Ядухою та Рівненським - Василем Берташем 5,8 млн доларів від керівництва Партії регіонів у 2007-2012 роках.

Про це йдеться в матеріалах суду, передають Українські Новини.

Генпрокуратура попросила суд надати доступ до документів, які знаходяться у розпорядженні Хмельницької і Рівненської облдержадміністрацій та які містять зразки почерку екс-губернаторів.

Клопотання обґрунтовані тим, що слідчими департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури розслідується кримінальне провадження за даними, виявленими у "чорній бухгалтерії" ПР.

Зокрема розслідуються факти надання у період часу з 1 березня 2007 року по 28 грудня 2012 року неправомірної вигоди депутатів Верховної Ради, членів Кабінету Міністрів, Вищої ради юстиції, вищого офіцерського складу військовослужбовцям військових формувань та іншим посадовим особам.

Слідство почало розслідувати інформацію з "чорної бухгалтерії" про отримання Берташем 4 080 169 доларів і інформацію про отримання Ядухою 1 750 000 доларів.

Суд задовольнив клопотання прокурорів і дав доступ до зразків почерку екс-губернаторів.

Додамо, що Міністерство внутрішніх справ передало НАБУ частину документів "чорної бухгалтерії" Партії регіонів.

Читайте також ПІДКУП ЦВК, ПРЕСИ І ДЕПУТАТІВ: ПРО ЩО ГОВОРИТЬ «ЧОРНА БУХГАЛТЕРІЯ» ПР