ФБР підозрює Манафорта у відмиванні грошей для Януковича (ОНОВЛЕНО)

Пол Манафорт

ФБР вивчає грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на американські рахунки, щоб з'ясувати, чи не відмивав він гроші для уряду України часів попереднього президента Віктора Януковича.

Про це повідомляє Buzzfeed, інформують Українські новини.

ФБР виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, пов'язаних з Полом Манафортом офшорних компаній, які були здійснені в 2012-2013 роках.

Гроші проходили через офшорні рахунки і потрапляли в США.

"На ці транзакції звернули увагу співробітники правоохоронних органів ще в 2012 році, коли почали вивчати банківські перекази, щоб визначити, чи приховував Манафорт гроші від податкових органів або допомагав режиму Януковича, близького до президента Росії Володимира Путіна, відмивати деякі з мільйонів, викрадені через корупційні оборудки", - зазначають у виданні.

Грошові перекази були вперше помічені фінансовими установами США, які за законом зобов'язані повідомляти у відділ казначейства про будь-які угоди, які вони вважають підозрілими.

Такі "повідомлення про підозрілі дії" не свідчать про проступок. Федеральний закон вимагає, щоб фінансові установи подавали звіти про касові операції, які перевищують 10 000 доларів США за один день, навіть якщо ці операції є законними. Банки також зобов'язані подавати звіти, коли вони підозрюють відмивання грошей або інші фінансові злочини.

Співробітники банку відзначили незвичайну поведінку серед п'яти офшорних компаній, які, за словами влади, пов'язані з Манафортом: Global Endeavor Inc., Lucicle Consultants Ltd. і трьома іншими.

Джерела в правоохоронних органах повідомили, що компанії відправляли гроші в американських доларах без пояснення походження і призначення. Країни, в яких проводилися ці операції, зокрема Кіпр, карибська держава Сент-Вінсент і Гренадіни, сумно відомі як офшорні зони для відмивання грошей.

Слідчі знайшли докази того, що походження грошей ховалося за багатьма "шарами" компаній. Велика частина цих сум у підсумку опинилася на рахунках будівельних фірм, хедж-фондів і навіть автосалону.

Два співробітники правоохоронних органів, які працювали над цією справою, повідомили, що ще в 2004 році вони виявили "червоні прапорці" в його банківських документах, так що сумнівні операції нараховували багато мільйонів доларів.

Своєю чергою, як повідомляє низка низка, колишній політтехнолог Партії регіонів Пол Манафорт прийшов здаватися до Федерального бюро розслідувань США.

The New York Times із посиланням на близьке до справи джерело пише: "Пан Манафорт разом зі своїм адвокатом зайшли до офісу ФБР у Вашингтоні приблизно о 8:15 ранку".

За інформацією видання, також у понеділок має "капітулювати" колишній бізнес-партнер Манафорта Рік Гейтс.

Ім'я Гейтса з'являється в документах, пов'язаних з компаніями, які Манафорт створив на Кіпрі для отримання платежів від політиків та бізнесменів зі Східної Європи.

Згідно з повідомленням, Манафорта, який також був головою виборчої кампанії президента Дональда Трампа, підозрюють у порушеннях податкового законодавства, відмиванні грошей та лобіювання інтересів іноземців.

Як повідомляв "Ні корупції!", донька Пола Манафорта, екс-радника Віктора Януковича і колишнього керівника передвиборчого штабу Дональда Трампа, вважає, що її батько причетний до масових розстрілів на Майдані.

Читайте також НАБУ НАДАЛО ДОКАЗИ НАЯВНОСТІ ПРІЗВИЩА МАНАФОРТА У “ЧОРНІЙ БУХГАЛТЕРІЇ” ПР

ЯК ”СПРАВА МАНАФОРТА” ВРЯТУЄ УКРАЇНУ