Прокуратура оскаржує вирок суду щодо шахрайства, наполягаючи на кваліфікації – хабарництво

Черкаський районний суд заново розглядає справу голови села Іскрене, що на Черкащині. Як ми вже повідомляли, раніше це й же суд визнав чоловіка винним. Але не у вимаганні хабара, як на тому наполягало  обвинувачення, а у шахрайстві.

Нагадаємо, у жовтні 2015 року сільський чиновник вимагав та отримав від представника одного з підприємств хабар у три тис. грн. за розміщення у будівлі сільської ради рекламної інформації про ритуальні послуги. Голову обвинуватили за ч. 3 ст. 368 КК України. Однак суд першої інстанції перекваліфікував його дії за ч. 1 ст. 190 КК України.

"Призначаючи ОСОБА_1 (сільський голова - Ред.) покарання, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного, особу обвинуваченого, який позитивно характеризується, що він вчинив злочин невеликої тяжкості, є особою раніше не судимою, тому, з врахуванням зазначених обставин суд вважає за необхідне призначити покарання у вигляді штрафу у межах санкції ч. 1 ст. 190 КК України, яке буде достатнім та необхідним для виправлення обвинуваченого ", - йдеться у вироку суду.

Так обвинувачений у хабарництві став шахраєм і відбувся штрафом у 680 грн.

Як стало відомо «Ні корупції!» з інформації з Єдиного державного судового реєстру України, у березні цього року за апеляційною скаргою прокурора вирок Черкаського районного суду від 29 серпня 2016 року відносно голови с. Іскрене суд скасував та призначив новий розгляд у суді першої інстанції.

В апеляційній скарзі прокурор просив вирок суду першої інстанції скасувати як незаконний та постановити новий вирок, яким визнати винним сільського голову у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.

Днями відбулося перше засідання нового розгляду цієї справи у Черкаському райсуді. Якщо вину чиновника доведуть, йому світить 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням рангу посадової особи місцевого самоврядування.