Голова сільради із Золочівського району заплатить 20 тис. грн штрафу за вимагання 9 тис. грн хабара

Золочівський районний суд визнав винним голову Заставнянської сільської ради Михайла Балича в отриманні хабара у 9 тис. грн за вплив на прийняття депутатами сільради рішення про надання в оренду та власність земельних ділянок. Балич повинен сплатити штраф у розмірі 20,4 тис. грн.

Про це стало відомо з вироку, оприлюдненого у Єдиному державному реєстрі судових рішень, інформують "Наші гроші.Львів".

Згідно з матеріалами справи, ініціатором отримання хабара був саме Балич. У травні поточного року до сільської ради звернувся підприємець, який планував займатися сільським господарством у Золочівському районі. Підприємець хотів орендувати, а в подальшому отримати у власність земельні ділянки. Михайло Балич сказав, що є вільні ділянки і запропонував підприємцеві написати заяви, які мали б в подальшому розглянути депутати місцевої ради.

4 липня депутати Заставнянської сільської ради проголосували за надання підприємцеві в оренду ділянки площею 1,99 га для ведення особистого селянського господарства.

А 20 липня голова знову зустрівся з підприємцем в своєму кабінеті і повідомив, що депутати проголосували за оренду та «висловив протиправну пропозицію про надання йому грошових коштів у загальній сумі 9 тис. грн». Гроші він хотів отримати за «здійснення впливу» на депутатів, які вже проголосували за надання ділянки в оренду, а також мали б погодити надання цієї ділянки у власність.

Крім того голова запевнив, що підприємець також отримає в оренду ще одну ділянку площею 17,6 га. Для цього він переконає депутатів зарахувати її до земель запасу сільської ради, і підприємець отримає право оренди через аукціон.

У той самий день підприємець заплатив перші 3 тис. грн.

Ще 6 тис. грн Михайло Балич отримав від підприємця 27 липня в своєму ж кабінеті у сільській раді. Але виконати решту частину угоди не встиг –  у цей день його затримали, а отримані кошти вилучили.

28 липня йому повідомили про підозру у скоєнні злочину за ч. 3 ст. 368 КК – одержання неправомірної вигоди особою, що займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням. Того ж дня суд обрав запобіжний захід щодо Балича – заставу у 32 тис. грн.

Сільський голова погодився укласти угоду про визнання винуватості і його дії перекваліфікували з ч. 3 ст. 368 КК на значно м’якшу ч. 2 ст. 369-2 КК. Тобто спочатку йому загрожувало позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років, а після перекваліфікації – покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

13 жовтня суд затвердив угоду про визнання винуватості, яку Михайло Балич уклав з прокуратурою на стадії досудового розслідування. Балича визнали винним в «одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави».

Михайла Балича обрали сільським головою Заставнянської сільської ради на місцевих виборах у 2015 році. Раніше він займався підприємницькою діяльністю, зокрема, лісозаготівлею.

Як повідомляв "Ні корупції!", суд оштрафував на 25,5 тис грн. колишню сільську голову с. Гаї Шевченківські Тернопільського району Тернопільської області Світлану Лютинець, яка отримала хабар у вигляді благодійного внеску споживчому кооперативу у розмірі 280 тис грн. за виділення землі.