Екс-заступник міністра МВС Сергій Лекарь відсудив щомісячну виплату – 85% окладу

Суд зобов'язав Міністерство внутрішніх справ виплачувати щомісяця 85% окладу колишньому заступнику міністра внутрішніх справ Сергію Лекарю, обвинувачуваному в злочинах проти Євромайдану.

Про це сказано в матеріалах суду, передають Українські Новини.

У червні Окружний адміністративний суд Києва повністю задовольнив позов Лекаря, але МВС подало апеляцію.

Скаргу було розглянуто Київським апеляційним адмінсудом і відхилено 18 жовтня, рішення набуло чинності.

Таким чином, суд визнав протиправними дії МВС про припинення з 1 січня 2015 року щомісячних виплат Лекарю в розмірі 85% його посадового окладу, з урахуванням надбавок за ранг і вислугу років.

Суд зобов'язав міністерство відновити позивачеві щомісячні виплати в розмірі 85% його посадового окладу, стягнув із МВС заборгованість за зазначеними виплатами і стягнув на користь позивача суму компенсації втрати частини доходів у розмірі 8 606 гривень.

Лекар був відправлений у відставку розпорядженням Кабінету Міністрів від 5 березня 2014 року, але наказом міністра внутрішніх справ від цього ж числа йому встановлено щомісячну виплату в розмірі 85% посадового окладу.

Надалі позивач виявив факт невиплати зазначених коштів із 1 січня 2015 року.

Лекар звернувся з відповідною заявою до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

У відповідь на зазначене звернення департамент фінансово-облікової політики МВС повідомив про те, що норма закону "Про державну службу", відповідно до якої проводилися виплати, з 2015 року виключена із законодавства.

Не погоджуючись із такою відмовою, позивач звернувся в суд за захистом своїх прав та інтересів.

Суд став на бік Лекаря.

Додамо, що екс-заступник міністра внутрішніх справ Лекар є обвинувачуваним у причетності до поставок з Росії спецзасобів, зокрема світло-шумових і газових гранат, які застосовували для розгону активістів Євромайдану в Києві 18-20 лютого 2014 року.

На сьогодні Печерський районний суд Києва розглядає справу по суті.