В Укроборонпромі відповіли на звинувачення у виведенні коштів на “прокладку Порошенка”

Укроборонпром не несе відповідальності за господарську діяльність контрагентів та комерційних структур, з якими вони співпрацюють.

Про це йдеться в коментарі держконцерну у відповідь на звинувачення, озвучені жуналістами програми Наші гроші з Денисом Бігусом, повідомляє Insider.

кроборонпром не несе відповідальності за господарську діяльність контрагентів та комерційних структур, з якими вони співпрацюють. Але заради недопущення будь-яких махінацій концерн кожен раз запитує у контролюючих та правоохоронних органів інформацію про постачальників щодо їх можливої ​​фіктивності. А в разі підозри постачальника в будь-яких махінаціях, Укроборонпром складає інформаційне повідомлення і направляє його до правоохоронних органів", - наголошується в заяві.

У дежконцерні повідомили, що до правоохоронних органів в цілому направлено 183 матеріали про порушення при закупівлях на загальну суму понад 657 млн ​​грн. За направленими матеріалами правоохоронними органами розпочато 41 кримінальне провадження. Всього на даний момент усунуто з посад 25 керівників підприємств.

"Один з цих спрямованих матеріалів був задіяний в рамках кримінального провадження про співпрацю ТОВ Інтер Сталь ЛТД з уже колишнім директором ДП Київський бронетанковий завод Шоломицьким. Відповідне інформування було направлено" Укроборонпромом "у військову прокуратуру Центрального регіону 4 лютого 2015 року", - сказано в заяві концерну.

"Крім того, з іншими зазначеними в сюжеті компаніями, а саме ТОВ Мідленд Інвест, ТОВ Промомаркет, ТОВ Наполі груп, ТОВ Малаві, підприємства Укроборонпрому взагалі ніколи не мали ніяких договірних відносин", - відзначили в концерні.

Також в Укроборонпромі заявили, що компанія Ренал поставила замовлені вузли та агрегати для виробництва та ремонту бронетехніки.

"Про факт отримання таких вузлів та агрегатів свідчать: документи первинного бухгалтерського обліку, акти вхідного контролю і навіть позначки в журналах в'їзду-виїзду автотранспорту. А на всю отриману продукцію є товаросупровідна документація - сертифікати та паспорти, в яких виробником продукції визначався Ренал", - відзначають в Укроборонпромі.

У концерні заявляють, що закупівля запчастин для ремонту техніки не у виробників проводилася на конкурсних торгах, де перемагає заявка з меншою ціною.

"За принципом конкурентних закупівель переможцем торгів, в тому числі на поставку запасних частин для бронетехніки стає той, хто зробить це за меншу ціну з відповідну якістю. Крім того, за три роки Укроборонпром не засекретив жодного документа, який був пов'язаний із закупівлею комплектуючих і в цілому в сфері закупівельної діяльності. Більше того, в концерні створено спеціальну комісію, яка контролює використання грифів секретності підприємствами-учасниками Укроборонпрому. І за весь час роботи цієї комісії на присвоєння грифа обмеження в сфері закупівельної діяльності не було надано жодної згоди. Тобто жоден документ в сфері закупівельної діяльності не отримав грифів "секретно", "для службового користування" або інші грифи і є відкритими", - заявили в Укроборонпромі.

Як повідомляв "Ні корупції!", програма Наші гроші з Денисом Бігусом заявила, що державний концерн Укроборонпром перераховує бюджетні кошти на фіктивні фірми, близькі до президента Петра Порошенка.