У Рівненському діагностичному центрі, відомому «благодійними» внесками, створюють наглядову раду

У Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі імені Віктора Поліщука хочуть створити наглядову раду. Увійти до неї мають можливість усі бажаючі. 

Про це повідомляє "Четверта влада" з посиланням на інформацію Рівненського діагностичного центру. 

Медики хочуть спільно з громадськістю сприяти ефективному управлінню та поліпшенню матеріально-технічної бази закладу, вивчати та оприлюдненювати потреби працівників та пацієнтів центру. 

"Ми маємо відповідне положення про наглядову раду, погодження від Рівненської обласної ради, 19 жовтня я видав відповідний наказ про формування ради. Однак хочу щоб цей процес відбувався максимально публічно і прозоро. Закликаю всіх долучитися до нього та подавати кандидатури від громадських організацій, які готові допомогти нашому центру стати ще кращим. Хочу наголосити – наглядову раду ми створюємо не «для галочки», я докладу всіх зусиль, щоб вона реально працювала", говорить головний лікар Рівненського діагностичного центру  Роман Шустик.

Видання зазначає, що подати кандидатури на участь в установчому засіданні наглядової ради можна до 26 жовтня на електронну пошту rcmdc.press@gmail.com або особисто Роману Шустику в приватні повідомлення на Facebook.

У повідомленні необхідно вказати прізвище, ім’я, по батькові, найменування громадського об’єднання, контактний e-mail та мобільний телефон, щоб адміністрація закладу могла повідомити про час та дату засідання, а також надіслати всі необхідні матеріали заздалегідь.

Всю методичну допомогу в процесі формування Наглядової ради центру надає благодійна організація «Мережа 100 відсотків життя Рівне» та її керівник Юрій Лазаревич. Нещодавно організація ініціювала створення наглядової ради при Рівненській обласній лікарні

При цьому "Четверта влада" додає, що у Рівненському діагностичному центрі і далі просять зробити благодійні внески за послуги, які за законодавством медзаклади мають надавати безкоштовно.

Ще п`ять років тому «Четверта влада» писала про примусові «благодійні» внески у Рівненському обласному діагностичному центрі, який у 2012 році очолював Володимир Лепеха. Невдовзі після цього Володимир Лепеха очолив Рівненську обласну клінічну лкарню. В травні 2013 року прокуратура підтвердила, що в обласній лікарні також вимагають благодійні внески

У 2014 році, коли обирали керівника діагностичного центру, заговорили про запровадження на його базі пілотного проекту страхової або платної медицини. Однак, зазначає видання, все залишилося на своїх місцях.