Співробітники НМІУ просять Нищука припинити гоніння їхнього директора

Тетяна Сосновська

Національний музей історії України (НМІУ) виступив з відкритим зверненням на адресу міністра культури України Євгена Нищука, в якому просить припинити гоніння та пошук дріб'язкових зауважень щодо генерального директора музею Тетяни Сосновської.

«Ні корупції!» має у своєму розпорядженні повний текст звернення. Подаємо його повністю.

Просимо припинити гоніння!

Динаміка, з якою прогресує і розвивається Національний музей історії України, вселяє надію, що наша музейна справа може помітно розвинути громадянське суспільство високого рівня освіченості й культури. Успіхи провідного музею України під керівництвом Тетяни Сосновської помічені не лише колегами-музейниками, а й світовою музейною спільнотою. В час створення умов для виховання всебічно розвиненого, обдарованого, ерудованого молодого покоління, яке шанує власну історію, такі музейні осередки як Національний музей історії України є стратегічними для збереження нацією власної ідентичності.

Прикро, що Мінкульт зосередився на пошуку компромату та дріб'язкових зауважень на адресу генерального директора Тетяни Сосновської. Незаконні та безпідставні перевірки, зумисне відволікання керівника від основної роботи, надумані приводи для дисциплінарних покарань свідчать про бажання позбутися людини з лідерськими рисами та високими професійними якостями. Це є протиприроднім в цивілізованому суспільстві, а тим більше у культурі, особливо в час, коли країна потребує монолітності та єдності патріотичних сил.

Днями Міністерство культури України оголосило Тетяні Сосновській… догану. Чому? Річ у тім, що Національний музей історії України отримує фінансування із державного бюджету за затвердженими Міністерством культури України кошторисами. Опіка Міністерства з функціонування я та розвитку провідного музею України складає лише близько 3 млн. гривень на цілий рік (менше 250 000 гривень на місяць). Тому утримувати музейне господарство в належному стані та розвивати заклад доводиться за рахунок зароблених музеєм коштів чи фінансової підтримки меценатів. 2017 рік позначений низкою важливих ювілейних дат та державних свят, які не можна залишити без уваги. Готуючись до відзначення Дня Незалежності України та очікуючи чимало гостей в музеї та на території закладу, керівництво музею подбало про те, щоб у найкоротший час та з мінімальними фінансовими затратами косметично ліквідувати тріщини штукатурного покриття, але не погодила ці, з дозволу сказати, "реставраційні роботи" . Хоча, ніяких приписів та зауважень від жодної інституції музей не отримав, як і коштів від міністерства.

Ми ледь не щодня чуємо від Президента, Прем'єра та інших високопосадовців, що люди повинні взяти відповідальність за себе, свій будинок, свою вулицю, своє місто, а не чекати, сподіватися на органи влади, які всім допоможуть і все полагодять. Бачення Міністерства культури неприємно контрастує із закликами: УСЕ потребує погодження, навіть очевидний дріб'язок. Прикметно, але основна діяльність Національного музею історії України та результати його роботи вперто залишаються поза увагою Міністерства і самого Міністра, хоча помічені і відзначені суспільством та фаховою спільнотою в Україні і за кордоном.

Звертаючись до Міністра культури України Євгена Нищука, хочеться вкотре наголосити: фахівці такого рівня, як генеральний директор НМІУ Тетяна Сосновська, повинні мати змогу працювати без переслідувань, передавати свій досвід і далі розвивати музей, який за короткий час став осередком українського духу і модератором новацій.

Пане Євгене! Просимо припинити гоніння і дати можливість генеральному директору і колективу створювати дійсно сучасний живий музей.

Співробіники музею додали, щоб підтримати колектив музею і його директорку, напишіть на листку "звернення на підтримку Т.Сосновської підписую. Прізвище, статус, підпис». Сфотографуйте і відправте на вайбер +380972906488 чи на пошту музею history_museum@ukr.net