Суд над Розенблатом, який вчора затримали детективи НАБУ, продовжиться сьогодні (ОНОВЛЕНО)

Суд у справі народного депутата Борислава Розенблата продовжиться у п'ятницю, 20 жовтня, у Солом'янському районному суді Києва. 

Засідання розпочнеться о 14:00. Таке рішення суд ухвалив після 3-годинної перерви, оголошеної раніше, повідомляє Insider.

19 жовтня в обід Солом'янський райсуд суд Києва почав розгляд справи про обрання запобіжного заходу для народного депутата Борислава Розенблата, якого, як повідомляв "Ні корупції!", вдень в аеропорту Жуляни затримали, а згодом відпустили співробітники НАБУ, знявши його з рейсу Київ-Кельн.

За повідомленням джерел Insider, підчас обшуку в літаку у Розенблата було вилучено 13 ювелірних прикрас.

"Працівники НАБУ почали без рішення суду обшукувати мої речі. Вони вилучили телефони, паспорти, квитки, подарунки, що я віз до своїх племінниць – біжутерію", - сказав він.

Своєю чергою, як повідомляє УП, депутат Верховної Ради Борислав Розенблат заявив, що детективи НАБУ вилучили у нього коштовності, які він віз, щоб подарувати родичам.

Він заявив, що не хоче коментувати інформацію "про якісь там діаманти".

"Вони (прикраси, - ред.) були золоті, це були подарунки для маленьких діточок", - зазначив нардеп.

Як повідомляє НАБУ, нардепа Борислава Розенблата зняли з літака і обшукали, бо він, за даними слідчих, намагався вивезти матеріали, важливі для розслідування "бурштинової справи".

Зокрема, за інформацією слідства, підозрюваний планував вивезти за межі України засоби комунікації, що могли містити інформацію з приховування слідів раніше вчинених злочинів та спілкування між його учасниками, матеріальні та грошові цінності  — предмети раніше отриманої неправомірної вигоди, а також інше майно для унеможливлення його арешту в рамках кримінального провадження. Крім того, детективи мали відомості, що підозрюваний міг при собі мати документи для виїзду за кордон із ознаками підроблення.

В ході обшуку, здійсненого безпосередньо у літаку, детективи НАБУ вилучили у Борислава Розенблата мобільні телефони, планшет; вироби зовнішньо схожі з коштовностями; платіжні картки, емітовані закордонними банками; паспорт громадянина України для виїзду за кордон та дипломатичний паспорт.

"Зазначимо, що для перетину кордону народний депутат використав саме дипломатичний паспорт, хоча його поїздка була приватною і не пов’язаною з виконанням професійних обов’язків, що він визнав публічно", - йдеться у повідомленні.

НАБУ та САП підозрюють Розенблата в отриманні хабарів від представника іноземної компанії за сприяння в видобуванні бурштину.

Прокуратура клопоче про продовження запобіжного заходу для депутата у вигляді домашнього арешту та носіння електронного браслету стеження.

Читайте також В КОМІТЕТІ ВР ПОКАЗАЛИ ФІЛЬМ ПРО МАСШТАБНУ КОРУПЦІЮ НАРДЕПА РОЗЕНБЛАТА (ОНОВЛЕНО)

КОРУПЦІЙНА СХЕМА РОЗЕНБЛАТА ТА ЇЇ УЧАСНИКИ. СПЕЦОПЕРАЦІЯ НАБУ В ПОДРОБИЦЯХ