Уряд затвердив план інформування міністерствами про боротьбу з корупцією

Кабінет міністрів України затвердив план заходів на 2017 рік з реалізації Стратегії комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції, внесений Міністерством інформаційної політики України, повідомляє DT.UA.

Як зазначив міністр інформаційної політики України Юрій Стець, планом передбачено як запровадження системи моніторингу та оцінки ефективності антикорупційних комунікацій, так і визначення пріоритетності антикорупційних комунікацій у роботі центральних органів виконавчої влади.

"Це буде повністю відкрита діяльність держорганів, регулярні публічні звіти перед медіа, тобто публічне звітування саме з антикорупційної тематики. Передбачені також спеціальні тренінги як швидко подавати інформацію від відомства. Кожен журналіст зможе швидко отримувати коментар", - сказав міністр.

23 серпня 2017 року Кабінет міністрів схвалив Стратегію комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції, внесену Міністерством інформаційної політики України. Мета її – формувати ефективну та системну комунікаційну роботу з суспільством у сфері запобігання та протидії корупції.

Стратегія розроблена міжвідомчою робочою групою з питань координації антикорупційної реформи за активної участі неурядових організацій у сфері протидії корупції.

Раніше, нагадує видання, у Держдепі заявили, що США не будуть боротися за Україну, якщо її погубить корупція. Заступник державного секретаря США Вільям Браунфілд під час міжнародної конференції щодо реформ в Україні, заявив про взаємозалежність боротьби з корупцією в країні з подальшою її підтримкою. Браунфілд відзначив українську протидію зовнішнім викликам і визнав успіх у деяких програмах реформ, однак наголосив на необхідності посилення боротьби з корупцією.

Як повідомляв "Ні корупції!", торік уряд вже виступав за запровадження нової традиції - звітувати про боротьбу з корупцією до 9 грудня, Міжнародного дня боротьби з корупцією.

«Ми вводимо абсолютно нову традицію в роботі українського Уряду: по кожному міністерству напрацьований план антикорупційних заходів. Під цим планом стоїть підпис кожного міністра. Це означає, що ми беремо на себе публічні зобов'язання бути відкритими, прозорими і впроваджувати антикорупційну політику», - рік тому казав Володимир Гройсман і додавав:

«Я би хотів, щоби кожного 9 грудня Уряд, обласні адміністрації, міські ради виходили і звітували, що ними зроблено і як вони зменшили будь-які корупційні ризики в своїй діяльності. Я переконаний у тому, що це буде абсолютно позитивно з точки зору сприйняття тих послуг, які надають державні органи влади, і найголовніше, що ми вичистимо від усілякої «нечисті» органи влади, які покликані на обслуговування громадян, а не навпаки. Це наше головне завдання».