У липні-вересні влада майже три десятки разів реагувала на публікації «Ні корупції!»

Влада все активніше реагує на розслідування блогерів «Ні корупції!», проекту, що реалізовується спільно з Інститутом масової інформації та Freedom Hоuse. Так, у липні-вересні цього року влада майже 30 разів відреагувала на публікації нашого проекту.

Про це свідчать підсумки роботи проекту «Ні корупції!» за третій квартал цього року.

Зокрема, після публікації "Ні корупції!" тендерний комітет департаменту освіти Черкаської міської ради відхилив пропозиції обох учасників із закупівлі авто «з театральною підсвіткою».

Після низки публікацій «Ні корупції!» було прийнято зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", якими не передбачено до кінця фінансування будівництва Канівської ГАЕС. Проект визнано не нагальним. 

А перевірка Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області за фактом виходу блогу «В Ужгороді чагарники на Боздоші дали для хат, а продали-перепродали для комерції» встановила, ще земельні ділянки використовуються з порушенням правил використання ґрунтів, відтак власника притягнуто до адміністративної відповідальності згідно з статтею 53-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Після матеріалу автора "ГЕТЬ ІЗ ПЛЯЖУ, АБО ЯК «НІ КОРУПЦІЇ!» ПРИКРИВ БУДІВНИЦТВО ТРОЄЩИНСЬКИХ ПЛЯЖНИХ «ЛАРЬОЧКІВ» ПІД НОСОМ У ПІКАЛОВА" на пляжах річки Десенка власник павільйонів призупинив будівництво павільйонів. А потім незаконні дерев'яні споруди взагалі були демонтовані.

Після позаторішньої статті «Ні корупції!» про те, що чиновники КМДА не можуть порахувати у цифрах свої досягнення у боротьбі цього року чиновники з КМДА «виправили» і гарно відзвітували «ЯК ЗА РІК ШТАТНІ АНТИКОРУПЦІОНЕРИ В КМДА ПОКАЗАЛИ ПРОГРЕС У ЦИФРАХ». Так, якщо у 2015-му на запит «Ні корупції!» про ефективність роботи Управління з питань запобігань та протидії корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) чиновники так і не спромоглися порахувати, скільки ж саме вони виявили фактів, які б свідчили про корупційні дії київських посадовців та службовців комунальних підприємств, то цього року вони справно відзвітували про свою роботу в конкретних цифрах. Відтак, «Ні корупції!» може заслужено пишатися тим, що таки навчив штатних чиновників-антикорупціонерів при КМДА звітувати про свою роботу.

Також важливий здобуток - після нашої публікації, судитимуть чиновника, який причетний до купівлі за завищеними цінами квартир для АТОвців.

«Ні корупції!» регулярно перевіряв ситуацію зі звільненням заступника голови КМДА Іллі Сагайдака (Сагайдак після інциденту із обвалом Шулявського мосту написав заяву про звільнення, однак це питання ще кілька місяців перебувало на розгляді структурних підрозділів виконавчого органу КМР (КМДА). Сагайдак не ходив на роботу, сам визнавав, що із КМДА його пов’язують лише формальні стосунки, але при цьому за три місяці - березень-травень 2017 року – отримав 100 тисяч гривень зарплати – ред.), і, зрештою, після низки інформаційних запитів «Ні корупції!», Сагайдака було звільнено.

«Ні корупції!» стежить за розвитком теми про зведення ЖК «Берген» на замовлення СБУ біля Національного парку «Голосіївський» у Києві. Після повідомлень у ЗМІ, у тому числі й повідомлення «Ні корупції!», який постійно контактує з місцевими мешканцями прилеглих будинків, ДАБІ скасувала дозвіл на будівництво цього ЖК.

Після публікації «Ні корупції!» новини на основі інформації ГО «Том 14» Національна поліція почала розслідувати зловживання при закупівлях госпіталю ветеранів війни.

Після повідомлень у ЗМІ, у тому числі й повідомлення «Ні корупції!» про те, що на реконструкції центрального парку Броварів на Київщині було вкрадено 15 мільйонів, Київська обласна прокуратура відкрила кримінальну справу, а підрядник в авральному порядку почав виконувати роботи в парку, які раніше вже вважав такими, що були завершені. 

Також після того, як «Ні корупції!» написав матеріал про те, що у прокуратурі Києва на запит «Ні корупції!» відмовилися надавати інформацію про те, чи завершене досудове розслідування у справі колишнього заступника міністра охорони здоров’я України Романа Василишина, якого влітку цього року спіймали на хабарі, у прокуратурі Києва таки повідомили, що заступника Міністра охорони здоров'я України таки судитимуть.

Після повідомлень у ЗМІ, у тому числі й повідомлення «Ні корупції!» про те, що забудовник намагався відновити будівництво по вул. Круглоуніверситетській у Києві, роботи були одразу припинені.

Антикорупційні розслідування, серед яких і "Майстер-клас із закупівель від тендерного комітету м.Українка" в "Ні корупції!", та відкриті кримінальні справи змусили мера Українки Павла Козирєва піти у відставку.

На розслідування оборудок в Одеському військовому шпиталі відреагував Південний офіс Державної аудиторської служби та Військова прокуратура.

Зазначимо, що за результатами скарг блогерів «Ні корупції!» Уповноважений ВР з прав людини відкрив низку проваджень за порушення прав на доступ до інформації.

Так, після звернення журналіста «Ні корупції!» Омбутсман відкрив провадження щодо ненадання публічної інформації ПАТ «Укрзалізниця».

Крім того Омбутсман відкрив провадження щодо порушення Черкаською міською радою права журналіста видання «Ні корупції!» на інформацію. 

Представник Омбутсмана в Одеській області склав адміністративний протокол на в.о. голови держпідприємства «Адміністрація морських портів України» Райвіса Вецкаганса. Причина - ненадання публічної інформації журналісту «Ні корупції» щодо функціональних обов’язків і зарплатні почесного президента Одеського морського торгового порту Миколи Павлюка.

Справа про ненадання інформації журналісту видання щодо договорів оренди із приватними компаніями, які діють на території КУ «Одеський обласний онкологічний диспансер», була розглянута в суді (апеляційна інстанція). Головному лікарю КУ «Одеський обласний онкологічний диспансер» Олегу Лук’янчуку відмовили у відкритті провадження.

Після матеріалу "ДИТСАДОК АВАРІЙНИЙ? ЗАПЛАТІТЬ І ДІЗНАЙТЕСЯ! НОВА ПОСЛУГА ВІД БРОВАРСЬКИХ ЧИНОВНИКІВ" була направлена скарга Омбудсмену про ненадання відповіді на інформаційний запит.

Як вже, повідомляв «Ні корупції!», якщо у протягом січня-березня блогери нашого проекту повідомили про 5 випадків реакції влади на їхні розслідування, то вже за період квітень-червень цього року таких випадків було зафіксовано утричі більше.