Успішний досвід «Ні корупції!»: 5 кроків для демонтажу незаконної забудови на пляжі

«Ні корупції!» за два місяці добився повного демонтажу незаконних дерев’яних павільйонів на пляжі відпочинку «Троєщина» у Деснянському районі Києва. І якщо станом на вересень завдяки нашим зусиллям будівництво нових павільйонів було просто призупинене, то станом на жовтень замість павільйонів залишились лише дошки і «рожки».

Тепер наш проект може поділитися успішним досвідом - інструкцією з 5 кроків, які треба зробити для того, щоб змусити київські власті демонтувати незаконно встановлену споруду, встановлену на комунальному пляжі.

Нагадаємо, «Ні корупції!» вже писав про історію з «нічийними» дерев’яними павільйонами на троєщинському пляжі, яка закінчилася тим, що будівництво нових павільйонів було зупинене. Їх перестали будувати, але й не зносили. Між тим охоронці продовжували пильно стежити за вже збудованими пляжними «ларьочками» та тим будівельним матеріалом, який у майбутньому повинен був ще стати павільйонами.

Тоді «Ні корупції!» припустив, що власники цих малих пляжних форм, ймовірно, домовляються з профільними чиновниками і залагоджують питання, що стало цілою проблемою після суспільного галасу і резонансу. І тоді ж ми пообіцяли пильно стежити за будь-яким розвитком події, перідично відвідуючи троєщинський пляж на березі Десенки.

Але в один прекрасний день ми побачили, що дерев’яні павільйончики на пляжі, які ще в серпні виглядати отак:

Тепер, у жовтні, стали виглядають отак:

А про те, що павільйончики зникли не просто так, а лише завдяки принциповій позиції «Ні корупції!», ми довідалися із відповіді Департамента міського благоустрою та збереження міського середовища Київської міської державної адміністрації. Цей лист ми отримали 12 жовтня.

Причому, чиновники додатково повідомили, що вони ще раніше б відписалися, але у них – періодичні проблеми із електронкою.

«Через кібер-атаку на низку установ та підприємств України 27 червня, у нашого ресурсу періодично виникають технічні проблеми, що призводить до блокування файлообміників. Приносимо свої вибачення за тимчасові незручності», - написали урядовці зі столичного благодепу.

Отже, тепер можемо поділися успішним механізмом з ліквідації малих пляжних забудов, що псують вам відпочинок.

5 кроків для демонтажу незаконної забудови на пляжі руками відповідних служб:

1. На власні очі побачити споруду, яка теоретично може бути зведена незаконно або із порушеннями, встановити її геолокацію і зробити фото.

2. Направити запити про доступ до публічної інформації з проханням надати копії дозвільних документів на зведення цієї споруди (вказавши геологацію і додавши фото – ред.) в Департамент містобудування та архітектури КМДА, Управління ландшафтної інфраструктури комплексного благоустрою Департаменту міського благоустрою та збереження міського середовища КМДА та у КП «Плесо», яке є балансоутримувачем усіх київських пляжів.

Лайфхак на замітку – направити аналогічний запит не лише у профільні департаменти КМДА, але і в Управління інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації КМДА. Тоді воно також окремим листом зобов’яже чиновників надати вам відповідь і попередить потенційну можливість того, що ваш запит «загубиться». Таким чином, профільні департаменти отримають аналогічні запити і від вас, і від своїх колег із Управління інформзабезпечення, і, відповідно, будуть змушені відповідати і вам, і Управлінню.

3. Створити публічний резонанс – або залучити ЗМІ, або, принаймні, поширювати інформацію про незаконну споруду на пляжі на своїй сторінці у ФБ, паралельно «тегаючи» профільні департаменти КМДА.

4. Отримати відповіді зі всіх департаментів і профільного КП, переконатись, що споруда не мала дозволів на будівництво. Крім того, виявити неузгодженість і розбіжність відповідей усіх департаментів і направити повторні запити, вказуючи саме на розбіжності у відповідях структурних підрозділів КМДА.

Паралельно висвітлювати процес на своїй сторінці у ФБ і долучати до дописів чиновників. Дізнайтеся, хто очолює профільні департаменти і КП «Плесо», і не бійтеся «тегати» відповідальних за порядок службовців у своїх постах – вони всі є у Фейсбуці. Робіть це регулярно, але лише маючи на руках відповідні факти - не будьте голослівними.

5. Прийти одного дня на пляж і виявити, що споруда, на яку ви вказали чиновникам, демонтована.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

6 КРОКІВ ПРОТИ МАФУ: СТУДЕНТ МОГИЛЯНКИ ДОМІГСЯ ДЕМОНТАЖУ КІОСКА