У Василькові на Київщині сказали “Ні!” поборам у школах

На Київщині під час сесії Васильківської міської ради депутати підтримали створення тимчасової комісії для вивчення потреб фінансування відділу освіти. Відповідний запит подав голова фракції УКРОПу Сергій Свічинський, повідомляє "Укроп".

«Необхідність у створенні комісії обумовлена скаргами батьків учнів про надмірний грошовий тягар на ремонти класів, внески у фонди класів і школи та подібні грошові збори. Зважаючи на те, що виділяються досить великі кошти з міського бюджету на утримання закладів освіти, збір додаткових коштів часто необґрунтований. Наша мета – вивчити проблему та знайти шляхи її вирішення», ‒ зазначив укропівець Сергій Свічинський.

За його словами, новостворена комісія у двомісячний термін повинна встановити обсяги фінансування відділу освіти з міського бюджету. А також перевірити цільове використання коштів міського бюджету, вивчити проблеми з фінансування відділу освіти. Результатом роботи комісії будуть рекомендації щодо зменшення надання коштів батьками учнів на певні роботи у школах Василькова.

Як повідомляв "Ні корупції!", у Львові батьківським комітетам та освітянам заборонили збирати готівкові кошти з батьків школярів і дошкільнят. Своєю чергою, у Рівному жоден депутат міської ради не виявив бажання вирішити питання із батьківськими внесками.

В Обухові на Київщині з’явилася петиція з прохання узаконити таку благодійність і заборонити збір готівки з батьків та учнів у навчальних закладах міста.

У Чернівцях керівник управління освіти Чернівецької міськради Сергій Мартинюк підписав наказ "Про дотримання чинного законодавства щодо благодійних внесків у закладах освіти міста", який передбачає посилений контроль щодо благодійних внесків у школах, дитсадках на інших навчальних закладах міста.

У школах і дитячих садках Києва також вже заборонили збирати гроші з батьків.

Читайте також ЧОМУ Я БІЛЬШЕ НЕ ПЛАТИТИМУ БЛАГОДІЙНИЙ ВНЕСОК У САДОК