Санкції по-українськи: у країні продовжують працювати російський «Яндекс» і «Яндекс-таксі»

Незважаючи на указ Президента України Петра Порошенка, який ввів у дію рішення РНБО про оновлення санкційного списку, що торкнувся відомих російських соцмереж, а також компанії «Яндекс», вона продовжує працювати у нашій країні, розвиваючи, в тому числі, популярне «Яндекс-таксі».

Після скандальних санкцій, введених наприкінці травня, які викликали велику дискусію в суспільстві, «Яндекс-таксі» було перейменоване на «Я-таксі». В інтернеті можна знайти чимало реклами цього сервісу.

При цьому «Яндекс-таксі», згідно з аналітичною системою YouControl, зареєстровано в 2016 році в Одесі. Засновниками компанії виступає ТОВ «Яндекс.Україна», а також громадянин Російської Федерації Аркадій Волаж.

ТОВ «Яндекс.Україна» зареєстровано в Україні понад 10 років тому. В засновниках – якийсь одесит Сергій Петренко, Аркадій Волаж і російська компанія «Яндекс Н.В.»  з юридичною пропискою в Нідерландах.

Вочевидь, санкції не заважають російській компанії успішно розвиватися на українському ринку.

Як повідомляв «Ні корупції» раніше, закачавши на свій гаджет додаток «Яндекс-таксі», кожен відкриває для програми свої персональні дані, в тому числі банківську карту, мобільний телефон і інше. А в ліцензійній угоді програми вказано, що кожен користувач передає персональну інформацію до ТОВ «Яндекс», яке зареєстровано в РФ, для обробки.