Україна, як і раніше, найбільше інвестицій отримує з офшорного Кіпру. В топі також РФ

Міністерство економічного розвитку і торгівлі  відкрило дані щодо іноземних інвестицій в Україну.

Як і в минулі роки, найбільше грошей Україна отримує із відомого офшору Кіпру. Також, незважаючи  на загострені стосунки, анексію Криму й військові дії на Донбасі, чимало інвестицій надійшло із Російської Федерації.

Про це "Ні корупції!" стало відомо із відповіді на запит про публічну інформацію.

Так, усього за 2017 рік Україна отримала 37,325 мільярдів доларів США інвестицій. Ці дані не враховують окуповані території Криму й Донбасу. Наприклад, у 2014 році інвестиції сягнули 53,704 мільярдів доларів США. Найбільше в нашу економіку вклав Кіпр – більше 9,5 мільярдів, що може вказувати на те, що насправді в Україну прийшли її ж гроші, виведені в офшор. 5,844 мільярда прийшло з Нідерландів, більше 2 мільярдів доларів США – з Великої Британії. Чимало в економіку України інвестує сусідня Російська Федерація – 4,317 мільярдів доларів США, причому кожного року цей показник зростає: наприклад, у 2014 році РФ вклала 3,525 мільярда, в 2015 – 2,338, в минулому році – 3,036 мільярда.

Важливо також підкреслити, що дані по інвестиціях деяких країн приховані – приміром, невідомо, скільки інвестує Китай, деякі країни Латинської Америки, Бермудські острови тощо.

Державна служба статистики надала також інформацію щодо прямих іноземних інвестицій у розрізі акціонерного капіталу: так, у 2016 році Україна отримала 4,405 мільярда доларів США.

Міністерство фінансів у наданні даних по інвестиціям відмовило, зазначивши, що інформацією володіє МЕРТ.