ДСНС в Одеській області неохоче відповідає щодо порушень правил протипожежної безпеки в «Вікторії»

Начальник ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області Віктор Федорчак у відповіді на інформаційний запит «Ні Корупції» не надав інформацію щодо повного переліку порушень, виявлених під час перевірки у червні 2017 року в дитячому оздоровчому комплексі «Вікторія», де нещодавно спалахнула пожежа, яка забрала життя трьох дітей. Також Федорчак відмовився назвати прізвище інспектора, який виходив на перевірку до «Вікторії», посилаючись на закон про персональні дані.

Фактично посадовець розповів про порушення протипожежної безпеки, які не були усунені на момент пожежі. Зокрема, не був укладений договір на технічне обслуговування наявної системи автоматичної пожежної сигналізації, сигнал від приймально-контрольного приладу системи АПС не виведений на пульт цілодобового протипожежного спостереження, відсутні покажчики пожежних водойм та пожежних гідрантів, відсутні акти заміру опору ізоляції, в електрощитовій не були встановлені протипожежні двері, пожежні щити недоукомплектовані та інше.

Нагадаємо, що за результатами перевірки ДСНС-ників була притягнута до адміністративної відповідальності Наталя Янчик, яка відповідала за пожежну безпеку. Покарання за даною статтею Адмінкодексу складає для посадових осіб максимально десять неоподаткованих мінімумів, тобто 170 гривень. Наразі після пожежі в таборі Янчик проходить по справі, як і директор закладу Петрос Саркісян.

При цьому на повторний запит у ДСНС Одеської області з проханням надати повний перелік виявлених під час перевірки табору «Вікторія» порушень у 2016 і 2017 році «Ні корупції» отримав відмову через вилучення документів Прокуратурою регіону після пожежі.