У Черкасах вдруге скасовують півмільйонний тендер на телепіар міської ради. Виграв не той учасник?

Тендер на виготовлення телесюжетів та програм про діяльність міського голови, ради та виконкому з очікуваною вартістю у 525 532 грн. оголосили  у серпні цього року. Свої пропозиції на нього подали дві місцеві ТРК - «ВІККА» та «АНТЕННА». В аукціоні за усіма трьома лотами виграла перша, хоча й запропонувала вищу, ніж у суперника ціну. Міський голова Черкас, Анатолій Бондаренко, заявив, що йому не потрібен такий дорогий піар і ліпше ці гроші спрямувати на "комфортні умови навчання і виховання наших дітей".

Замовник, Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради, відхилив пропозицію ТРК «АНТЕННА», бо вона «не відповідає кваліфікаційним вимогам», хоча є дешевшою.

Аутсайдер торгів звинуватив замовників у непрозорості процедури, розмістивши відповідний текст на своєму сайті.

10 жовтня міський голова Черкас Анатолій Бондаренко повідомив, що гроші, виділені на тендер доречніше буде спрямувати на аварійні об’єкти, наприклад, закладів освіти.

«Особисто ініціюватиму спрямування цих коштів на аварійні школи та садочки. Думаю, депутати мене підтримають», - зазначив Анатолій Бондаренко.

Очільниця ТРК «ВІККА» Юлія Погостінська переконана, що справа не в аварійних об’єктах, а зовсім в іншому.

«Упевнена, що 500 тис. грн не перекидалися  б на аварійні школи і тендер не відмінявся б, якби закупівлю виграла ТРК "Антенна", директор якої шанований мною Валерій Воротник є Вашим радником з медійних питань», - зазначає Юлія Погостінська, звертаючись до міського голови Черкас.

Нагадаємо, 12 липня Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради оголосив  відкриті торги на закупівлю послуг з виготовлення, трансляції інформаційних сюжетів, інформаційно-аналітичних програм та трансляцію телепередач у прямому ефірі за трьома лотами відповідно. Очікувана вартість телепослуг склала 525 532,00 грн. Згодом тендерний комітет відмінив торги через «відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг».

Як вже писав «Ні корупції!»,  такі скасування торгів у Черкасах – непоодинокі. Місцеві експерти в галузі публічних закупівель вбачають у цьому зловживання і можливість таким чином впливати на вибір "потрібного виконавця".