У Черкасах хочуть заборонити мерові працевлаштовувати депутатів у виконкомі

фото - rada.cherkasy.ua

Міському голові Черкас хочуть заборонити працевлаштовувати депутатів у виконавчому комітеті міської ради.

Електронну петицію з такою вимогою днями зареєстрували на сайті Черкаської міської ради.

Автори документу переконані, що роздаючи посади чиновників депутатам міської ради, очільник Черкас намагається сформувати більшість у раді. Якщо петицію підтримають мінімум 250 мешканців Черкас, її розгляне міська рада. За результатами буде прийняте і відповідне рішення.

«У м.Черкаси склалася ситуація, коли міський голова намагається сформувати БІЛЬШІСТЬ у раді, роздаючи при цьому посади чиновників депутатам міської ради. Ми розцінюємо це, як своєрідний спосіб підкупу голосу депутата під час розгляду різноманітних питань на сесії», - пояснює Сергій Кузляєв, автор петиції.

У документі є також ще одна вимога до міської ради:

  • звернутися до Верховної Ради і Президента України ухвалити на законодавчому рівні Закон, яким заборонити депутатам місцевих рад обіймати посади в органах місцевого самоврядування.

Автор петиції стверджує, що протягом 2010-2014 років, за час попереднього скликання ЧМР, п’ять депутатів отримали посади за позитивне голосування на сесії. Ще двоє вже працювали до цього.

Нині міський голова Черкас Анатолій Бондаренко притримується такої ж тактики. За останній час посади в міськвиконкомі отримали Віталій Косяк (спочатку радник міського голови, а потім начальник управління муніципальної інспекції) та Михайло Бінусов (нині покійний) – радник, а після заступник директора департаменту ЖКК. Днями заяву на посаду помічника міського голови подав депутат Максим Скорик. Перед цим радником на громадських засадах було призначено Павла Карася.

Нагадаємо,  сервіс електронних петицій на сайті Черкаської міськради розпочав роботу у вересні минулого року.