Міноборони знайшло порушення при закупівлях в одеському військовому шпиталі

У Міністерстві оборони України відреагували на розслідування «Ні корупції» щодо можливих оборудок під час обрання компанії, яка робить ремонти в Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону, – аудит відомства виявив порушення посадовими особами тендерного законодавства.

Зокрема, перевірка встановила, що посадові особи тендерного комітету одеського військового шпиталю провели неякісний моніторинг цінових пропозицій, що додає ризиків завищення вартості послуг. У той же час посадовці Центру, за даними відповіді Південного територіального управління Військової служби правопорядку, які проводили перевірку, усунули порушення під час проведення аудиту.

При цьому аналіз закупок одеським військовим шпиталем інших товарів - канцтоварів, кондиціонерів повітря, білизни - також демонструє можливі порушення тендерного законодавства, що вказує на системність.

Слід зазначити, що начальник Військово-медичного клінічного центру Південного регіону Роман Кальчук неохоче надає публічну інформацію про бюджетні гроші шпиталю. Після його відмови надати інформацію, щодо того, скільки в 2016 і 2017 році було виділено на ремонт і закупівлю медикаментів, представник Секретаріату Верховної ради з справ людини в Одеському регіоні Анатолій Пазичук передав матеріали справи до поліції, щоб перевірити, чи було порушено статтю кримінального кодексу про перешкоджання журналістській діяльності.