Громадськість закликає владу скасувати е-декларування для активістів

Низка громадських організацій наголошують, що законопроекти №6674 і №6675 запроваджують необґрунтовану додаткову звітність для всіх громадських об’єднань та закликають українську владу скасувати норми про е-декларування для громадських активістів до 31 грудня 2017 року.

Про це йдеться у спільній заяві організацій,  що входять до коаліції громадських організацій “Реанімаційний пакет реформ”, повідомляє “Детектор медіа”.

Громадські організації пропонують альтернативні шляхи вирішення проблеми:

«1) Президент України вилучає із законопроекту №6674 положення щодо нових правил звітності для громадських об’єднань, залишаючи тільки норми про скасування електронного декларування для громадських активістів. У такому вигляді Верховній Раді слід прийняти законопроект №6674 не пізніше, ніж 31 грудня 2017 року.

2) Верховна Рада до 31 грудня 2017 року приймає законопроект №6271 “Про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій осіб”, чим скасовує норми законодавства, що стосуються електронного декларування для громадських активістів».

Крім того, у заяві повідомляється, що представники громадських об’єднань готові й далі працювати з Адміністрацією Президента та народними депутатами щодо напрацювання норм, що стосуються публічної звітності громадських об’єднань (законопроект №6675).

«Підтримуючи загалом ідею підвищення відкритості неприбуткового сектору ми наголошуємо, що цей законопроект містить низку норм, які суперечать національному законодавству та стандартам Ради Європи, є дискримі­наційними та, відповідно, мають бути вилучені із врахуванням пропозицій громадянського суспільства. Норми, що стосуються публічної звітності громадських об’єднань, потребують ретельнішого опрацювання за участю широкого кола зацікавлених сторін і не можуть ухвалюватися поспіхом», – повідомляють представники ГО.

У заяві також наголошується на тому, що Президент України Петро Порошенко, як автор законопроектів, «несе повну відповідальність заневідкладне скасування електронного декларування для громадських активістів».

Громадянське суспільство закликає невідкладно виправити законодавчу помилку, скасувавши норми про е-декларування для громадських активістів до 31 грудня 2017 року.

Як повідомляв "Ні корупції!", у липні Президент вніс на розгляд парламенту пакет законів щодо скасування е-декларування антикорупційних громадських організацій.

Читайте також ПОРОШЕНКО ПІДПИСАВ СКАНДАЛЬНІ ЗМІНИ ДО Е-ДЕКЛАРУВАННЯ, АЛЕ ПРАВКИ ЩЕ ПЕРЕГЛЯНУТЬ