СБУ спіймала на хабарі розміром 600 доларів головного інспектора митного поста “Херсон-порт”

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою АР Крим викрили на хабарі головного інспектора митного поста «Херсон-порт».

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

"Правоохоронці задокументували, що чиновник вимагав тисячу п’ятдесят доларів США з українця, який повернувся з-за кордону, за безперешкодне проходження багажу через митний контроль", - йдеться у повідомленні.

Оперативники спецслужби затримали головного інспектора на робочому місці під час отримання другої частини хабара у розмірі шістсот американських доларів.

Під час обшуків за місцем проживання зловмисника співробітники СБ України вилучили ще тисячу сто доларів США.

У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, головному інспектору оголошено про підозру в скоєнні злочину та затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, повідомили в СБУ і додали, що триває досудове слідство, яке встановлює можливу причетність до корупційного механізму інших посадовців митного поста «Херсон-порт». 

Як повідомляв "Ні корупції!", улітку у Вінницькій області був затриманий головний державний інспектор одного з митних постів. Його підозрювали у вимаганні та одержанні 20 тисяч гривень за безперешкодне переміщення товарів комерційного призначення понад установлену вагу й кількість.

Також, як повідомляв "Ні корупції!", співробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою викрили на хабарництві заступника начальника одного з відділів Київської міської митниці.

Посадовець систематично вимагав гроші з бізнесменів за безперешкодне митне оформлення вантажів. Співробітники спецслужби затримали митника після отримання на робочому місці 5,7 тисяч доларів США від підприємця, який ввозив партію галантерейної продукції. Загалом задокументовано одержання чиновником хабарів на майже десять тисяч доларів.