Йосиф Зісельс: Корупція – це частина культури євразійців

Саме євразійська культура характеризується яскравим презирством до права та шануванням авторитету, який займає роль домінанта. Ця риса суттєво відрізняє нас від Заходу, де суспільство поважає закон.

Таку думку в ефірі телеканалу ZIK висловив український громадський діяч і дисидент єврейського походження Йосиф Зісельс, повідомляє VectorNews.

Наша євразійськість чинить опір розвитку. Вона уповільнює новий спосіб мислення людей. Наша ж швидкість залежить від того, наскільки міцно цей менталітет засів, коментує Зісельс.

«Я не вважаю, що для визначення цього стану доцільно вживати слово «совок». Бо те, що відбувається зараз, було в Російській Імперії 400 років тому. Тоді Україна стала колонією. А це, до слова, теж певна ідентичність. Бо якщо народ перебуває в залежності, то це впливає на нього. Зі свого боку імперія слідкує за найбільшою колонією і передусім старається впливати на еліту», – розповідає громадський діяч.

Вплив Росії на Україну тривав дуже довго. Тому євразійська ідентичність, яка суперечить цінностям громадянина, сидить в нас дуже глибоко, пояснює гість студії.

«Мені не подобається термін «інфікований», тому що це означає заражений. До прикладу, уявімо, що здоровий організм захворів на корупцію, як було в Греції чи Італії. На Заході є відпрацьовані певні механізми оздоровлення. Тільки тоді ми можемо стверджувати, що хтось був інфікований. Для нас нечесність – частина культури та ідентичності. І проблема не в корупції, бо вона є лише похідною від неповаги до закону. Справа в тім, що євразійська культура виділяється з-поміж інших нехтуванням закону. Тому неправове суспільство – це наслідок ідентичності», – зазначає Йосиф Зісельс. 

Додамо, що раніше Президент України в інтерв'ю виданню Le Figaro заявив, що проблема корупції в Україні з великими труднощами піддається усуненню через важку радянську спадщину.

«Оскільки вона йде здалеку - від радянської системи корупції, яка була глибоко вкорінена в суспільстві та у свідомості кожного», - сказав український президент, відповідаючи на питання, чому корупцію в Україні так складно і довго викорінювати.