Військова прокуратура Черкащини піймала прапорщика, який з “липовим” дипломом отримав підвищення у посаді та зарплаті

Військова прокуратура Черкаського гарнізону підозрює прапорщика однієї з військових частин Збройних Сил України у підробці документів. Чоловік начебто використав фіктивний диплом про вищу освіту для отримання офіцерського звання, службового підвищення та більшої зарплатні. Про це повідомила прес-служба відомства.

Днями слідчий суддя Соснівського райсуду Черкас дав дозвіл військовій прокуратурі Черкаського гарнізону на доступ до особової справи підозрюваного.

З матеріалів судового засідання «Ні корупції!» стало відомо, що у серпні 2014 року нинішнього фігуранта кримінального провадження призвали на військову службу у званні прапорщика і призначили на посаду старшини автомобільної роти військової частини.

З вересня 2015 року прапорщик служив на тій же посаді вже за контрактом.

Ще через рік йому надали військове звання офіцерського складу «молодший лейтенант» та призначили на посаду командира автомобільної роти військової частини.

Як з’ясувалося, підвищення прапорщик отримав, використавши «в умовах особливого періоду завідомо підроблений диплом 05.06.2000 року про вищоу освіту, яку нібито отримав у зв’язку із закінченням Українського транспортного університету». Протягом року підозрюваний незаконно отримав різницю грошового забезпечення, яку нараховують військовослужбовцю з урахуванням звання та посади, на загальну суму 20 тис. грн.

Тепер йому інкримінують аж дві статті Кримінального Кодексу України -  ч. 4 ст. 358 (підроблення документів) та ч. 3 ст. 410 (привласнення військового майна або заволодіння ним шляхом шахрайства).

Санкція першої статті передбачає покарання - штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі до двох років. За другою статтею військовослужбовцеві «світить» позбавлення волі від п’яти  до дванадцяти років.