Боротьба з корупцією: Луценко пропонує “тимчасове рішення” у судах

Створення в Україні Вищого антикорупційного суду може затягнутися на рік-півтора.

Про це сказав на брифінгу в Харкові генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляє Укрінформ.

"Вищий антикорупційний суд повинен створюватися в кожній області України як перша інстанція. Друга інстанція - у Києві. Конституційна інстанція - Палата Верховного суду. Ще одна річ, яка для нас є дуже важливою, - створення підрозділів суду в регіонах. Цей процес може затягнутися на рік-півтора", - зазначив Луценко.

За його словами, слід збільшити кількість суддів для розгляду справ щодо корупціонерів, "не чекаючи створення нових структур".

"Я звертався до Президента в останні дні з проханням використати його конституційні повноваження, які він має до кінця поточного року, і збільшити кількість суддів у всіх судах обласних центрів, щоб різко активізувати розгляд корупційних справ, що знаходяться в судах. Сподіваюся, що цей процес почнеться в столиці", - додав генпрокурор.

Він наголосив, що зараз в судах знаходиться 4100 справ за фактами корупції.

"Судова система не в змозі це "переварити". Справа не тільки в судовій корупціції, яка є. Справа в тому, що недостатньо суддів, та в їх кваліфікації", - сказав Луценко.

Як повідомляв "Ні корупції!", міжнародна організація Transparency International закликає українську владу створити незалежний антикорупційний суд, а не палату в існуючій системі.

Раніше голова антикорупційного комітету Верховної Ради Єгор Соболєв анонсував представлення Європейською комісією "За демократію через право" (Венеціанська комісія) рекомендацій до законопроекту про створення Антикорупційного суду 6 жовтня.

У вересні Президент Петро Порошенко заявив, що процес створення Антикорупційного суду може забрати півтора-два роки, тому доцільно спершу створити Антикорупційну палату, яка змогла б запрацювати вже наступного місяця. Він також зауважив, що антикорупційні суди є далеко не у всіх країнах, а ті держави, де вони функціонують, не демонструють значних успіхів у боротьбі з корупцією.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер за результатами саміту Україна-ЄС у липні цього року заявив, що Євросоюз не наполягає на створенні спеціалізованого Антикорупційного суду в Україні та як проміжний варіант згоден на Антикорупційну палату в рамках наявної судової системи.

Читайте також СУД VS ПАЛАТА: ЕКСПЕРТ СКАЗАВ, ЩО ЕФЕКТИВНІШЕ У БОРОТЬБІ З КОРУПЦІЄЮ